NA TREĆEM MJESTU

Rijeka po pljusku igrala i svladala Osijek

18.11.2012 u 20:57

Rijeka je 16. kolo MAXtv Prve lige okončala lijepom i vrlo gledljivom pobjedom nad Osijekom sa 3:1 (2:1), u dvoboju kojeg su obilježili jako teški uvjeti za igru

Kiša je natopila travnjak Kantride (koji navodno ima odličnu drenažu), i nogometaše izgledom približile ragbijašima. Puno blata, borbe, ali i nogometa. Rijeka je jako stisnula nošena odličnim navijačkim bodrenjem i povela sa 2:0 već nakon 25 minuta igre. Josip Brezovec prevalio je loptu preko blata u gol, a povećao je prekaljeni centarfor Danijel Cesarec.

Osijek je smanjio golom Zubaka prije poluvremena, no i u nastavku je domaćin bio puno bolji i željniji i okupani blatom potvrdili su pobjedu preko Cesarca za konačnih 3:1. Tribine su odzvanjale tijekom utakmice, a nakon dvoboja Armada je pripremila veliki vatromet. Ovih dana sve je za generale, vjerojatno je i to...

Rijeka je s nova tri boda zasjela na trećo mjesto tablice, bod iza drugoplasiranog Hajduka. Dinamo je odmakao, ali pogled na tablicu daje lijepu perspektivu domaćem hrvatskom natjecanju. Neka se neke lijepe tendencije nastave i uskoro bi zaista mogli imati jako dobru ligu s Rijekom u vrlo važnoj ulozi.