oštećeni plato

Počinje sanacija zagrebačkog 'Kineskog zida': Posao vrijedan 750 tisuća eura

27.02.2026 u 12:29

Bionic
Reading

Iz Grada Zagreba izvijestili su o početku radova na sanaciji platoa u Ulici Božidara Magovca 147-167 u kvartu Travno poznatog i pod nazivom 'Kineski zid'

'Revitalizacija ovog platoa je važan projekt za građane koji ga svakodnevno koriste kao mjesto okupljanja i druženja. Njegovom obnovom osiguravamo dugoročnu stabilnost konstrukcije, sprječavamo daljnju devastaciju i podižemo komunalni standard cijelog naselja. Želimo da platoi budu sigurni, funkcionalni i primjereni svakodnevnoj upotrebi', rekao je Luka Korlaet, zamjenik gradonačelnika Grada Zagreba.

Plato se sastoji se od tri zasebne cjeline te služi kao prilaz stambenoj zgradi i poslovnim prostorima, ispod kojih se nalaze garaže. Radovi obuhvaćaju uklanjanje postojećih slojeva do razine nosive konstrukcije, sanaciju armiranobetonske konstrukcije injektiranjem pukotina te zamjenu armature koja je uslijed dugotrajnog djelovanja vlage korodirala. Obnova platoa u Ulici Božidara Magovca ugovorena je za gotovo 750.000 eura bez PDV-a, s rokom izvedbe od 8 mjeseci.

Iz Grada napominju da će radovi započeti na južnom dijelu platoa, koji je ujedno i najoštećeniji. Dodali su da ima ukupno 43 platoa u sastavu stambenih zgrada u Zagrebu.

'Od tog broja, obnovljeno je ili je u obnovi 13 platoa. Grad Zagreb objavio je rang listu prema kojoj su ove godine u planu i obnova platoa Miramarska - II. Faza, Froudeova, a obnova preostalih očekuje se sukladno financijskim mogućnostima', zaključuju iz Grada.