Pobjedom Dinama u Vinkovcima, odnosno remijem Hajduka u Koprivinci kod Slaven Belupa, Dinamo je stigao do svog osmog uzastopnog naslova prvaka. Ćime je Mamićeva najava od deset uzastopnih naslova dobila još jednu 'crticu'
Dinamo je pet kola prije kraja potvrdio još jedan naslov prvaka, jer pred prvim pratiteljem, Lokomotivom, ima već 15 bodova 'fore', pa čak i da izgubi u svim dvobojima, odnosno da 'lokosi' svih pet dobiju, u međusobnim ogledima Dinamo je bio uspješniji.
U stvari jedini koji je još imao teoretske izgleda da dohvati Dinamo bio je Hajduk, no 'bili' su u Vinkovcima uspjeli tek remizirati odnosno izgubiti dva boda i sada za Dinamom zaostaju velikih, rekli bi navijači Hajduka i prevelikih - 16 bodova.
No, ono što za navijače splitskog kluba može biti još žalosnije jest podatak da je Dinamo, nakon sramotne sezone 2004/5., kada je Mamić u Dinamu imao 'pola' mlade reprezentacije, s Kranjčarom, Eduardom, Ljubojevićem, Pranjićem igrao u Ligi za ostanak, dakle u nepunih osam sezona - skupio, zaključno s posljednjim kolom, 150 bodova viška. Odnosno Dinamo je - u istom peridou upisao 50 pobjeda više od Hajduka.