KALIF. ZA LIGU PRVAKA

Zvižduci Dinamu nakon remija s Luksemburžanima

15.07.2015 u 18:10

Na putu prema Ligi prvaka, Dinamo je u drugom pretkolu igra protiv luksemurške Fole Esch. Na svom stadionu Dinamo je, iako veliki favorit, odigrao tek 1:1

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
-------------------------------------------------------------------

DINAMO - FOLA ESCH 1:1 (1:1)

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Taravel, Pivarić - Machado, Gonçalo - Soudani, Rog, Pjaca - Henríquez
FOLA ESCH: Hym - Martino, Klein, Martin, Kirch - Payal - Bensi, Ronny, Dallevedove, Francoise - Hadji

90'+4 KRAJ UTAKMICE
90'+2 Pivariću žuti karton
90' - igrat će se još četiri minute
90' - pokušavaju Dinamovci sve da dođu do drugog gola, ali ne uspejavju probiti zadnju liniju gostiju; sada je Soudani u zaleđu
83' - Cekicijev ubacaj s lijeve, ali Soudani ne uspjeva zahvatiti loptu
82' - ulazi Camerling, izlazi Hadji
79' - ulazi Hodžić, izlazi Taravel
78' - izlazi Francoise, ulazi Rani
77' - Taravelova lopta prema Henriquezu, ali Čileanac je nije uspio zaustaviti
73' - gužva pred golom gostiju, Henríquez je pao u šesnaestercu, ali ni govora o penalu
68' - Goncalo izlazi, a ulazi Cekici
64 - Souto Ronny zbog grubog starta na Roga dobio direktni crveni karton
61' - lijepa akcija Pjace, aonda i Hirsch atraktivno izbacuje loptu van terena
59' - Machado je izašao, a ušao Zvonko Pamić
56' - dobra akcija gostiju, ali bez prave opasnosti po Eduarda
52' - panična reakcija u obrani gostiju, nakon ubačaja Machada; u nastavku akcije još jedna opasnost po ghoste ali Hym je siguran
48' - Pjacin udarac, ali preslab za golmana gostiju
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ POLUVREMENA
45' - Henriquez u odlično akciji, ali malo se zaigrao pa napravio prekršaj u napadu
36' - GGGOOOLLL - dobra akcija Dinama; Soudani za Henriqueza, a on u padu pogađa za 1:1
29' - Soudani je ubacio iz slobodnog udarca, Pjaca neometan puca ali lopta je otišla pokraj gola
27' - Henriquez je petom pokušao zabiti, ali lopta je otišla preko gola
26' - GGGOOOLLL - Hajdi zabija za 0:1; asistent je bio Hornuss
25' - Hornuss umjesto Bensija
24' - Pjaca je dovukao loptu do ruba 16-erca, gurnuo je prema Henriquezu, ali Kirsch je bio brži
18' - Pjacin prodor po lijevo strani, ali zaustavlja ga Hym
16' - napokon nešto i od Dinama; čuvaju 'modri' loptu nekoliko minuta ali bez konkretnog udarca; a sada se čak i Soudani našao u zaleđu
13' - sada Francoise prijeti, Eduardo je opet na mukama
10' - u brzoj kontri Rog prijeti Hymu
10' - opasna situacija pred golom Eduarda, nakon ubačaja iz kuta pucao je Klein a Dinamov golman jedva izbio loptu u teren
 7' - iako je Dinamo skuplji i po imenima jači suparnik, gosti iz Luksemburga stoje puno bolje od 'modrih'
 5' - s istoka i sjevera ori se 'Mamiću, cigane'...
 3' - odličan udarac Dallevedovea, Eduardo jedva izbija u korner
 1' - Dinamo je prvi imao loptu

21.02 - počela je utakmica; za razliku od derbija, večeras je na stadionu 9.100 gledatelja

Minutom šutnje gledatelji i igrači odali su počast Ismetu Hadžiću, bivšem igraču Dinama

Uoči ulaska igrača na travnjak, u loži se pojavio i Zdravko Mamić - zapad ga je dočekao pljeskom, a ostatak stadiona zvižducima

Deset minuta prije početka dvoboja ozljedio se Ante Ćorić, a umjesto njega priliku će dobiti Marko Rog

Zoran Mamić posjetio je igrače u svlačionici, a onda krenuo put svečane lože. Gledatelji sa zapadne tribine nagradili su ga pljeskom
U odnosu na derbi protiv Hajduka, Damir Krznar napravio je tek jednu promjenu. Umjesto ozlijeđenog Ademija, u prvoj je postavi Gonçalo.

Na maksimirskom stadionu pojavili su se i čelnici kluba, Zdravko i Zoran Mamić. Zoran je pak najavio ulazak u svlačionicu, kratko obraćanje i igračima ali i da će momčad samostalno voditi Damir Krznar