NOVA EPIZODA VAHE

Zvijezda Milana odvela Halilhodžića do prve pobjede

27.03.2015 u 14:33

Bivši trener zagrebačkog Dinama i velika legenda nogometa bivše Jugoslavije Vahid Halilhodžić ostvario je pobjedu u svom prvom nastupu kao izbornik Japana

Japan je u prijateljskoj utakmici u Oiti svladao Tunis sa 2:0 (0:0). Tunižani su dugo održavali nule na semaforu, no Japan je poveo u 78. minuti. Idealnu asistenciju Keisukija Honde u pogodak je pretvorio Okazaki, a na 2:0 pet minuta potom povisio je sam heroj dvoboja Honda nakon odbijanca.

Vahid je tako odradio prvi dvoboj nakon amgažmana u turskom Trabzonsporu, te prvi izbornični angažman nakon poraza s Alžirom od Njemačke u osmini finala brazilskog mundijala. Vahid je tada došao blizu izbacivanja kasnijih prvaka i danas od njega u Japanu očekuju velike stvari.

Sljedeći dvoboj Vaha i Japanci imaju u ponedjeljak u Tokiju protiv Uzbekistana, a prvi službeni ogled slijedi im u lipnju kada počinje kvalifikacijski ciklus koji će iznjedriti sudionike SP-a u Rusiji '18' i ujedno za Azijski kup godinu dana poslije.