DERBI KOJI TO NIJE BIO

Zagreb pao pod Ciboninim uraganom

29.04.2012 u 21:54

Košarkaši Cibone nastavljaju s nizom pobjeda u Ligi za prvaka. Igrači trenera Repeše pobijedili su oslabljeni Zagreb 100:85 zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini

Bez Simona, Kasuna i Babića Zagreb jednostavno nije mogao parirati raspoloženoj Ciboni. 'Vukovi' su prelomili utakmicu krajem druge četvrtine kada su serijom 12:1 otišli na visokih 17 koševa razlike 55:37 što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku su cibosi nastavili s ubitačnim tempom te se u posljednju četvrtinu otišlo s visokih 82:61. Naravno, posljednjih deset minuta je bilo samo formalno odrađeno, jer je pitanje pobjednika u gradskom derbiju bilo odavno riješeno.

Do nove pobjede Cibonu su vodili Rozić i Barbour sa po 16 poena te El Amin sa 15. Kod Zagreba Mulaomerović je ubacio 25 poena uz sedam asistencija, a Dario Šarić ubacio je 23 poena uz 10 skokova.