TRIJUMF DOMAĆINA

Zagreb izbjegao katastrofu, ali ne i poraz u Splitu!

19.02.2016 u 19:47

U prvoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige nogometaši Splita pobijedili su Zagreb s minimalnih 1:0 i tako zadržali četvrto mjesto na ljestvici...

Sablićevi Splićani opravdali su ulogu favorita ovog petka i protiv posljednje momčadi MAXtv Prve lige ostvarili svoju prvu službenu pobjedu u 2016. godini, koja ih zadržava ispred najvećeg rivala u borbi za Europu, zagrebačke Lokomotive.

Nakon turbulentne utakmice s Dinamom, Zagreb je na Parku mladeži dugo pružao žestok otpor, ali poslije primljenog pogotka, igra se pomalo raspala i može biti sretan što je izbjegao uvjerljiv poraz.

Split je bio bolja momčad tijekom većeg dijela utakmice, a u prvom dijelu morao je povesti, no Bagarić koji je izašao sam pred Livakovića nije uspio realizirati svoju veliku priliku. Ipak, isti igrač iskupio se u 60. minuti kada je glavom nakon kornera poslao loptu u mrežu, zabivši svoj osmi gol u prvenstvu ove sezone.

Zagrebova obrana zatim se raspala i pravo je čudo da u sljedećih pet minuta Spilićani nisu još jednom zabili, no nespretnost napadača i sjajni Livaković sačuvali su mrežu gostiju.

Do kraja susreta Zagreb se malo oporavio i čak bio blizu izjednačenju nakon slobodnjaka Stepčića u 75. minuti, no Zagorac je krasnom obranom izvadio loptu ispod grede.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Split je učvrstio četvrto mjesto, a posljednji Zagreb i dalje zaostaje 11 za svima.