HT PREMIJER LIGA

Zadar slavio u Sinju i stvorio još veću gužvu na vrhu

06.03.2023 u 20:43

U susretu 21. kola HT Premijer lige košarkaši Zadra su u Sinju pobijedili Alkar sa 100-83 izjednačivši se na vrhu ljestvice sa Cibonom, Splitom i Cedevitom Junior

Alkar je tek u prvoj četvrtini bio ravnopravan, pa su gosti nakon prvih 10 minuta igre imali koš prednosti (22-21).

U drugoj dionici Zadar je pobjegao na + 12 (49-37), u trećoj četvrtini je imao i 14 koševa viška (58-44), da bi u zadnjoj dionci rutinski priveo meč kraju za konačnih 100-83.

Zadar su do pobjede predvodili Juan Palaunde Davis sa 20 koševa i pet skokova, Dario Drežnjak sa 19 koševa, 10 skokova i pet asistencija, te Sani Čampara sa 14 koševa.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Lovre Bašić sa 13 koševa i 11 asistencija, te Imran Polutak sa 13 koševa i pet skokova.

Na ljestvici vode Cibona, Cedevita Junior, Split i Zadar, sva četiri kluba imaju po 17 pobjeda i četiri poraza.

Šibenka je peta sa 13-8, a zatim slijede Furnir (11-11), Dinamo (8-13), Alkar (6-15), Bosco (6-15), Gorica (5-17), Škrljevo (5-16), te Zabok (5-16).