DRUGA POBJEDA

Zadar se revanširao Izraelcima u Eurokupu

15.12.2009 u 21:22

U četvrtom kolu Eurokupa skupine C košarkaši Zadra upisali su drugu pobjedu. U dvorani na Višnjiku pao je izraelski Hapoel 86:69

Pred više od tri tisuće gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić, Zadar je deklasirao goste iz Jeruzalema te im se tako revanširao za poraz kolo ranije kada je Hapoel slavio 92:73.

Izraelci su se samo držali prvu četvrtinu kada su nakon deset minuta imali prednost od dva koša razlike (17:19), ali do odmora je domaćin preokrenuo na 38:30. Otpor Hapoela je u potpunosti slomljen u trećoj četvrtini (22:16), a Zadar je u posljednjih deset minuta ušao s odličnih 60:46. Izabranici Zmage Sagadina pokušali su pobijediti s više od 19 koševa razlike kako bi u eventualnom krugu s Hapoelom bili bolji, imali su 24 razlike u 35. minuti (70:46), no završilo je 86:69.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Boisa (21 koš i 14 skokova), Downs (16 koševa) i Plaisted (14 koševa i šest skokova), dok su kod poraženih najviše ubacili Naimy (20 koševa) i Jeter (16 koševa).

Obje momčadi sada imaju po dvije pobjede i dva poraza. Sljedeću utakmicu Zadar igra u Grčkoj kod Arisa (5. siječnja) koji ga je svladao na domaćem parketu (68:73)