FAVBET PREMIJER LIGA

Zadar najuvjerljiviji, Cedevita u zadnjoj minuti do preokreta

13.03.2024 u 22:19

Košarkaši dinama, Zadra, Splita i Cedevite Junior opravdali su ulogu favorita u utakmicama 24. kola Prvenstva Hrvatske u kojem su kao domaćini ostvarili pobjede. Jedinu gostujuću pobjedu upisali su košarkaši DepoLink Škrljeva koji su svladali Bosco

Najneizvjesne je bilo u zagrebačkom Domu sportova, gdje je Cedevita Junior preokretom došla do pobjede nad Šibenkom sa 96:89 (25:23, 25:28, 20:19, 26:19).

Šibenčani su u zadnju minutu ušli s prednošću 89:87, da bi do kraja dvoboja domaća momčad napravila seriju 9:0 u kojoj je posljednjih pet koševa postigao Kevaughn Allen, sve s crte za slobodna bacanja. Allen je završio dvoboj s 33 koša, dok je Ivan Karačić spojio 18 poena i 11 skokova. Kod Šibenčana je najbolji bio Đorđe Topalović s 25 koševa.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel

Najuvjerljiviji je bio Zadar koji je sa 92:69 (17:17, 24:12, 30:15, 21:25) bio bolji od Dubrave u dvorani 'Krešimir Ćosić'. Patrik Jambrović je za Zadrane ubacio 18 koševa, a Juan Davis je završio sa 16 poena.

Split je na Gripama svladao sinjskog Alkara s 89:68 (19:13, 23:26, 23:15, 24:14), a strijelce domaće momčadi predvodio je Shannon Shorter s 18 koševa. James Funderburk je ubacio 14, a Lewis Sullivan 13 poena za Splićane. U sinjskoj momčadi najbolji su bili Trevante Anderson sa 12 koševa i Kuol Alok s 11 poena.

Košarkaši zagrebačkog Dinama pobijedili su Dubrovnik s 87:70 (25:28, 17:22, 29:8, 16:12) zahvaljujući preokretu u trećoj četvrtini.

U tom su dijelu dvoboja izabranici Josipa Sesara ubacili 29 koševa, a suparnicima dopustili svega osam poena te su zaostatak od osam koševa na poluvremenu pretvorili u prednost od 13 poena za posljednjih deset minuta.

Ivan Vučić je s 18 koševa, 11 skokova i šest asistencija bio najbolji kod Dinama, za koji su po 16 poena ubacili Ivan Novačić i Ivan Vrgoč. Strijelce Dubrovnika predvodio je Roko Gizdavčić s 21 košem.

U prvoj utakmici kola, košarkaši DepoLink Škrljeva svladali su Bosco sa 107:87 (26:24, 25:13, 22:24, 34:26), odigranoj u novozagrebačkom naselju Trnsko u dvorani Boško Božić-Pepsi.

Noa Svoboda je s 31 košem bio najbolji strijelac utakmice, a Vigo Bart je za goste s Kvarnera postigao 18 poena. Bruno Bubalo je s 20 koševa bio najbolji strijelac Bosca.

U četvrtak će biti odigrana posljednja utakmica 24. kola, a u njoj će Cibona ugostiti Zabok.