PREMINULI PRIJE TRI GODINE

Zabio u debiju za Hajduk, a zatim s tugom u očima otkrio kome posvećuje pogodak

09.07.2019 u 21:28

Na otvaranju nove europske sezone, nogometaši splitskog Hajduka pobijedili su na gostovanju Gziru United sa 2:0 u susretu 1. kola pretkola Europske lige

Nakon 29 dana priprema Centenary stadion u gradu Ta' Qali na Malti bio je početna točka splitskog sastava na početku novog europskog putovanja.

Momčad Siniše Oreščanina je posao odradila rutinski ostvarivši pobjedu 2:0, a golove su zabili Adam Gyurcso u 44. minuti i Ivan Dolček u petoj minuti sudačke nadoknade.

Prvi je pred novinare izašao strijelac drugog pogotka Ivan Dolček kojemu je ovo ujedno bio i debitantski nastup.

'Drago mi je što sam zabio u svom debiju. Došli smo po pobjedu, to smo i ostvarili i sada idemo dalje. Zadnjim atomima snage sam otrčao u posljednjoj minuti, posrećilo mi se i zabio sam taj gol. Gol posvećujem svom ocu i djedu koji su preminuli prije tri godine i svaki gol koji postignem posvetit ću njima', rekao je je Dolček.

Njegov nastup i pogodak prokomentirao je i trener Siniša Oreščanin.

'Jako mi je drago zbog gola, Ivan je s nama desetak dana, jako mi je ostavio dobar dojam vrlo jednostavnog, karakternog igrača, ima sve predispozicije kroz pravilan razvoj biti Hajduku od velike koristi.'