'spursi' slavili u gostima

Za Vlašića bi bilo bolje da nije debitirao u ovakvom porazu

09.09.2017 u 19:27

Bivši veznjak Hajduka Nikola Vlašić debitirao je u dresu Evertona, ali je njegov klub u 4. kolu Premier lige izgubio na svom terenu od Tottenhama sa 0-3.

Vlašić je ušao u igru u 80. minuti, kada je sve već odavno bilo riješeno. Za Spurse dva pogotka zabio je Harry Kane (28, 46), a jednog je dodao Christian Eriksen (42).

Druga subota u rujnu bio je loš dan za klubove iz Liverpoola. Uz Everton, poraz su upisali i 'redsi'. Manchester City je na svom Etihadu s uvjerljivih 5-0 nadigrao Liverpool, nanijevši mu prvi ovosezonski poraz.

Argentinac Sergio Aguero iskoristio je u 24. minuti odlično dodavanje Belgijca Kevina de Bruynea za vodstvp Cityja. U 37. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je isključen Mane zbog neopreznog starta na domaćeg vratara Edersona. Nakon što je ostao s igračem manje Liverpool više nije bio nikakva prijetnja domaćoj momčadi. Po dva pogotka zabili su Gabriel Jesus (45+6, 53) i Leroy Sané (77, 90+1) za uvjerljivih 5-0.

Trener gostiju Juergen Klopp odlučio je hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena ostaviti na klupi za pričuvne igrače.

Nogometaši Arsenala su nakon dva uzastopna poraza, od Stokea i Liverpoola, umirili svoje navijače pobijedivši Bournemouth sa 3-0. Dvostruki strijelac bio je Danny Welbeck (6, 50), a jedan podogak zabio je Alexandre Lacazette (27), najskuplje Arsenalovo pojačanje ovog ljeta.

Nakon poraza od Burnleyja na startu prvenstva nogometaši Chelseaja ostvarili su treću uzastopnu pobjedu. U gostima kod Leicestera slavili su sa 2-1 pogocima Morate (41) i Kantea (50).