ODIGRAO 392 UTAKMICE

Xavi Hernandez postao rekorder Barcelone

26.10.2011 u 14:11

Vezni igrač Barcelone Xavi Hernández odigrao je protiv Granade svoju 392. ligašku utakmicu što je novi rekord u povijesti katalonskog velikana

Do sada je rekord držao Miguel Bernardo Bianquetti, poznatiji kao Migueli, koji je od 1973. do 1989. godine odigrao 391 utakmicu u Primeri. Xavi je i rekorder po ukupnom broju odigranih utakmica u dresu Barce. Do sada je sakupio 592 nastupa, Migueli je drugi sa 549 utakmica, a na trećem mjestu je Carles Puyol sa 521 odigranom utakmicom.

Vijest o Xavijevom rekordu i pobjedi europskog i španjolskog prvaka protiv Granade (1:0) pokvarila je ozljeda napadača Pedra Rodrigueza koji je ozlijedio gležanj. Španjolski reprezentativac je stradao u 53. minuti, a tri minuta kasnije je napustio teren. Pedro će po svem sudeći pauzirati oko dva tjedna pa će propustiti ligaške utakmice protiv Mallorce i Athletic Bilbaoa, te dvoboj Lige prvaka protiv Viktorie Plzen. Pedro je ove sezone u 10 nastupa zabio tri gola za Barcu.