BUNDESLIGA

Wolfsburg prvi, Šimunićeva Hertha posustaje

11.04.2009 u 18:53

Nogometaši Wolfsburga zadržali su vodstvo na ljestvici njemačkog prvenstva zahvaljujući 2:1 pobjedi na gostovanju kod Borussije iz Mönchengladbacha u 27. kolu.

Bajka i dalje traje. Wolfsburg je zadržao prvo mjesto i nakon gostovanja kod Borussije. Gosti su poveli preko sjajnog bosanskohercegovačkog reprezentativnog napadača Džeke (20), izjednačio je Dante (79), ali tri boda lideru osigurao je Riether (85).

Nakon ove pobjede Wolfsburg ima tri boda više od prvih pratitelja Bayerna, koji je svladao Eintracht sa 4:0, i HSV-a koji ima i utakmicu manje.

Josip Šimunić igrao je svih 90 minuta za Herthu iz Berlina koja je izgubila sa 0:2 na gostovanju kod Hannovera 96, te tako upisala treći poraz zaredom.

Ivan Rakitić igrao je od 75. minute u 2:0 pobjedi Schalkea 04 protiv Karlsruhea, te je sudjelovao u akciji nakon koje je Farfan u 80. minuti postavio konačni rezultat. Dino Drpić igrao je svih 90 minuta za posljednjeplasirani Karlsruhe.

Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta za Energie iz Cottbusa koji je na svom terenu svladao Arminiju iz Bielefelda sa 2:1.