efikasno kolo

[VIDEO] Pogledajte najbolje golove 6. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige; bilo je tu nekoliko stvarno sjajnih poteza

22.08.2022 u 11:12

Bilo je ovo vrlo efikasno kolo SuperSport HNL-a, u pet je utakmica palo 19 golova, a od toga čak sedam u derbiju Dinama i Osijeka. Treba spomenuti i to da su gosti uspjeli 'otrgnuti' samo dva boda u ovom kolu

Derbi Dinama i Osijeka opravdao je očekivanja, barem što se efikasnosti tiče, jer 'modri' su slavili čak 5:2. Četiri su gola pala i u susretu Varaždina i Šibenika (2:2), a bez pobjednika je završio i Derbi della Učka - Istra 1961 i Rijeka odigrali su 1:1. U petak su 6. kolo SuperSport HNL-a u Koprivnici otvorili Slaven Belupo i Gorica, a 'farmaceuti' su slavili 2:1 dok su identičnim rezultatom (2:1) u nedjelju posljednju utakmicu ovog 6. kola SuperSport HNL-a odigrali Hajduk i Lokomotiva.

Za početak smo izdvojili pobjednički gol Slaven Belupa protiv Gorice. U 83. minuti za 'farmaceute' je zabio Marko Žuljević te je sjajnim potezom petom donio radost domaćim igračima i navijačima.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

U Varaždinu su istoimeni domaćin i Šibenik odigrali 2:2, a susret je obilježio sjajan gol koji je zabio Michele Šego u 50. minuti utakmice. S nekih 20 metara, okružen brojnim suparničkim igračima, Šego se okrenuo, žestoko opalio te sjajno zabio za preokret i vodstvo Varaždina 2:1.

Derbi Dinama i Osijeka ponudio nam je čak sedam golova, a mi smo odabrali tri... Dion Drena Beljo zabio je u 29. minuti za 1:1. Sjajno je pratio akciju, izborio se za poziciju i glavom matirao Livakovića.

Dinamo je u nastavku proigrao, a za vodstvo 2:1 u 53. minuti zabio je Bruno Petković. Glavom, majstorski, u suprotni kut nemoćnog Ivušića.

Osijek se nije predavao, u 74. minuti je smanjio zaostatak na 2:3. S nekih 20 metara je pucao Kleinheisler, a lopta se odbila od Mišića i u visokom luku preko Livakovića uletjela u gol Dinama.

Istra 1961 i Rijeka podijelili su bodove, utakmica je završila 1:1, a oba su gola na stadionu Aldo Drosina bila sjajna. Rijeka je povela već u 4. minuti golom kapetana Harisa Vučkića koji je tako na najbolji način proslavio 30. rođendan.

Bod Istri donio je Vinko Petković u 26. minuti sjajnim golom s vrha šesnaesterca.

U posljednjoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu 2:1, a goste je u 33. minuti 'načeo' Nigerijac u redovima 'bilih' Awaziem. Bio mu je to prvijenac za Hajduk...