nakon pobjede nad lokosima

Hajdukov trener komentirao je formu Marka Livaje i najavio uzvrat protiv Villarreala: Nas kritizirate, a pogledajte Atletico...

22.08.2022 u 09:15

U posljednjoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu svladao zagrebačku Lokomotivu 2:1 i došao do treće pobjede u četiri nastupa u novoj sezoni hrvatskog nogometnog prvenstva

Hajduk je pitanje pobjednika razriješio u šest minuta prvog poluvremena. U 33. minuti svoj prvi pogodak za splitski klub postigao je nigerijski stoper Chidozie Awaziem jer se sjajno snašao u kaznenom prostoru, oslobodio se između trojice gostujućih obrambenih igrača i poslao loptu u mrežu. U 39. minuti nakon udarca iz kuta Lukas Grgić spretno je ugurao loptu u gol, a nakon višeminutne provjere zbog mogućeg igranja rukom i zaleđa taj je pogodak priznat.

U 74. minuti Lokomotiva je smanjila iz kaznenog udarca. Izborio ga je Goričan, a realizirao Sandro Kulenović.

Hajduku je ova utakmica 'pala' između dvaju europskih okršaja protiv Villarreala, u sklopu play-offa Konferencijske lige.

Stoga nije ni čudno da je trener Splićana Valdas Dambrauskas, osim o izdanju protiv Lokomotive, govorio o španjolskom klubu koji je u nedjelju slavio usred Madrida, kod Atletica.

'Mislim da obje momčadi nisu zadovoljne. I mi i oni možemo igrati bolje. Ne znam što je rekao moj kolega na klupi Lokomotive. Nismo bili kreativni, ni mi, a ni oni. Možda je to malo i zbog terena, bio je sklizak. Zadovoljan sam jer smo pobijedili. U ovom dijelu sezone kolovoz je uvijek težak s obzirom na Europu. Lokomotiva je top momčad i teško je igrati s njima. Rekao sam to i u najavi utakmice. To je momčad protiv koje nitko ne želi igrati. Mislim da smo napravili malo više od njih. Na 2:1 nisu šutirali prema našim vratima, a mi smo imali dosta prostora koji nismo iskoristili zbog loših rješenja. Takve stvari moramo bolje rješavati', rekao je Litavac, a zatim komentirao formu Marka Livaje.

'Što reći o Livaji? Što se dogodilo prije utakmice danas? Livaja je dobio nagradu za najboljeg igrača i strijelca prošle sezone. On je najbolji igrač lige, ali i on je ljudsko biće. Neće svaku utakmicu zabiti hat-trick. On isto ovisi o momčadi. Ako momčad nije na potrebnoj razini, nije ni njemu lako. Dok imamo Livaju, bez obzira na ime protivnika, u svakoj utakmici imamo što reći. On može riješiti svaku utakmicu.'

• +11
SuperSport HNL: Hajduk-Lokomotiva, 21.8.2022. Izvor: Cropix / Autor: Jakov Prkic

O mogućim pojačanjima, posebice u veznom redu, a što apostrofiraju mnogi koji prate nogomet i Hajduk, trener je rekao:

'Ne trebamo nove igrače i špekulacije. U svakoj utakmici tražimo rješenja. Mijenjamo formacije, igrače, rotiramo stopere. Trebamo još vremena. Zato su ova tri boda poput zlata. Igra može uvijek biti bolja, ali bodove ne možeš vratiti. Vratio nam se Fossati, on je vrlo važan igrač za nas. Ovo je vrlo važna pobjeda za nas, za svlačionicu, za atmosferu.'

Našao je Dambrauskas razloge za zadovoljstvo.

'To što smo pobijedili uz muku. Imamo mentalitet i fokus. To je ključan trenutak u susretu s Villarrealom. Vidjelo se to i u prvoj utakmici. Ako nisi na 100 posto fokusa, oni će te kazniti. Mislim da će u četvrtak biti totalno drukčija utakmica, ali ne znam hoće li to biti dovoljno za nešto više. S fokusom, zajedništvom, uz navijače i Božju pomoć, nadamo se nečem posebnom.'

Treba li Hajduku za prolazak protiv Villarreala čudo?

'Gledao sam prvo poluvrijeme Villarreala i Atletica. Bili smo kritizirani u prvom ogledu, a Atletico, kao jedna od najboljih obrambenih momčadi, nije ih uspio zaustaviti. Ako ostavimo sve na terenu, uz malo sreće, vidjet ćemo... Ovaj grad, stadion je vidio čuda, zašto ne bi još jedno?' sa zanimljivim razmišljanjem zaključio je Hajdukov trener.

Izvor: Cropix / Autor: Croatel/MAX Sport

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na kanalima MAXSport 1 i MAXSport 2 na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.