ht prva liga - 15. kolo

[VIDEO/FOTO] Osijek se nakon prisilne stanke vratio na pobjedničke staze, Istra 1961 nije imala ni trunku izgleda u Gradskom vrtu

06.11.2021 u 16:55

Nogometaši Osijeka nakon propuštenog prošlotjednog ogleda protiv Rijeke, zbog ulaska koronavirusa među igrače, za subotnji ogled protiv Istre 1961 ipak su skupili dovoljan broj igrača i krenuli u odrađivanje prvenstvene obveze. Na kraju su domaćini slavili s uvjerljivih 3:0

Bez velikog broja važnih igrača, poput Miereza, Kleinheislera, Ivušića, Barešića, Jugovića, Miloša i Ercega, Nenad Bjelica ipak je uspio sastaviti momčad za ogled 15. kola HT Prve lige protiv Istre 1961.

S time da dio igrača nije nekoliko dana niti trenirao zbog nužne samoizolacije.

No, očito su domaćini bili dobro psihološki pripremljeni, jer već od prve minute krenuli su po željeni rezultat. te su preko Mihaela Žapera stigli do vodstva već u 5. minuti.

Sredinom prvog dijela, Istra se malo otrgnula iz Osijekova pritiska, a do kraja poluvremena čak je mogla i do izjednačenja, ali golman domaćih Malenica čak je tri puta branio udarce gostiju (Beljo, Bande).

U drugom dijelu, u 59. minuti, nakon ubačaja Ndockyta te nespretne reakcije Hujsera, Topčagić je bio najviši i glavom pogodio za 2:0 Osijeka.

Sedam minuta kasnije, udarac Mahmouda odsjeo je na vratnici, pa je tako propala još jedna prilika Puljana za postizanje gola.

S tim promašajem, kao da su potonule sve nade gostiju, a ako ih je i bilo, one su u 75. minuti posve nestale. Jer Fiolić je, nakon velike greške obrambenih igrača Istre, primirio loptu i zabio za 3:0.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport