PRESUDNI TRENUTAK

[VIDEO] Pogledajte cijelu akciju poslije koje je momčad Dinama bila u transu da bi za nekoliko sekundi uslijedili - šok i tuga

09.04.2021 u 09:07

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici četvrtfinala Europske lige na stadionu u Maksimiru izgubili od Villarreala sa 0:1, a susret su obilježile dvije situacije koje su otišle na stranu gostujuće momčadi

Prva situacija o kojoj smo pisali i o kojoj se ponajviše priča je pobjednički pogodak Gerarda Morena iz kaznenog udarca u 44. minuti.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Upravo je Moreno pokušao ubaciti loptu pred Dinamova vrata, no taj je pokušaj je na samoj gol-aut liniji rukom blokirao Theophile-Catherine pa je sudac Siebert pokazao na bijelu točku. Moreno je bio siguran izvođač, poslao je Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Dinamo - Villarreal 0:1 (43-11m, Moreno) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Ruka francuskog braniča nije bila uz tijelo, ali ju je Španjolac napucao iz blizine, s manje od pola metra i nije bilo šanse da je Catherine na vrijeme makne. Takve situacije uvijek izazivaju oprečna mišljenja...

• +34
Dinamo - Villarreal, četvrtfinale Europske lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

No jednako zanimljiva situacija dogodila se još ranije u prvom poluvremenu. Dinamu je poništen pogodak. Mora se priznati, zaleđe je bilo, ali kada je riječ o nekoliko centimetara jasno je zašto se navijači 'modrih' teško mire s takvim raspletom.

Oršić je u začetku akcije, u 26. minuti, proigrao Atiemwena i odmah kod njihovog prvog tog odigravanja Nigerijac je bio u zaleđu, ali se pomoćni sudac nije oglasio nego se akcija nastavila.

Zatim je Atiemwen odigrao Oršića koji se sjurio prema golu pa je on još jednom dodao loptu nigerijskom nogometašu koji je onda ubacio, pronašao opet Oršića koji je glavom zatresao mrežu. Uskoro se oglasio VAR koji je prekinuo veselje domaćih igrača...

Taj video možete pogledati na kraju ovog teksta...

Dinamo - Villarreal, poništeni gol Mislava Oršića (26) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Dinamo - Villarreal, sporna situacija iz 11. minute, je li bio penal za Dinamo? Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal