NEWCASTLE

[VIDEO] Nemile scene u Engleskoj: Pozlilo je navijaču, uskomešale su se tribine, a igrač Tottenhama je potrčao u pomoć unesrećenom s defibrilatorom

17.10.2021 u 19:23

Drmatičnim scenama svjedočili su navijači i sudionici nogometne utakmice Newcastle - Tottenham u Engleskoj

Igrala se 40. minuta utakmice, domaćini su gubili 1:2, kada je s uskomešanih tribina stigao alarmantni poziv u pomoć. Svi su navijači pokazivali prema istom dijelu tribina, igrači su to primijetili a Sergio Regulion je otrčao do suca Andrea Marrinera i zatrađio prekid utakmice jer je znao da je u pitanju ozbiljna situacija.

Sljedeće scene su otkrile kako je jednom gledatelju pozlilo te da mu drugi pružaju pomoć umjetnim disanjem i masažom srca. Igrač gostujuće ekipe Eric Dier je reagirao fantastično. Otrčao je do klupe po defibrilator. U međuvremenu su domači igrači pozvali u pomoć i svoje liječnike pa su medicinski stručnjaci obiju momčadi ubrzo zamijenili navijače u reanimaciji unesrećenog navijača.

Prekid utakmice trajao je desetak minuta. Nemile scene možete pogledati OVDJE.

Utakmicu je pobijedio Tottenham. Newcastle je odlično počeo i poveo golom Wilsona u 2. minuti, no Ndombele u 18. i Kane u 22. su vrlo brzo osigurali preokret. Uslijedio je dugotrajni prekid nakon kojega je Son u četvrtoj minuti nadoknade prvog dijela golom za 3:1 okrunio odličnu kombinaciju Lucasa Moure i Kanea. U nastavku je Tottenham mirno držao utakmicu pod kontrolom usprkos velikoj pogrešci Diera koji je postigao autogol u 89. minuti za konačnih 3:2.

Tottenham je sada peti sa 15 bodova, koliko ima i četvrti Brighton and Hove Albion, dok je Newcastle ostao pretposljednji, 19. s tri boda koliko ima i 18. Burnley, dok posljednji Norwich City ima samo bod manje.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Europske lige West Ham United u susretu je 8. kola engleskog prvenstva kao gost svladao Everton sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Ogbonna udarcem glavom u 74. minuti nakon ubačaja Bowena. Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić ostao je svih 90 minuta na klupi West Hama koji je ovom pobjedom stigao Everton na ljestvici, oba sastava sada imaju po 14 bodova, kao i Manchester United te se nalaze na pozicijama od šest do osam.

Na vrhu je Chelsea sa 19 bodova, drugi Liverpool ima 18, a treći Manchester City 17. West Ham je vodeći u skupini H nakon dva kola s maksimalnih šest bodova, slijede Dinamo i Genk sa po tri, dok je na dnu bečki Rapid bez bodova.