katastrofalan previd

[VIDEO/ANKETA] Je li Dinamo protiv Villarreala zakinut za jedanaesterac? Igrači se nisu bunili, sudac nije vidio, VAR se nije oglasio... Prosudite sami

09.04.2021 u 16:46

Dinamo je u četvrtak na Maksimiru izgubio u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige od Villarreala 1:0. 'Žuta podmornica' je do pobjede stigla iz penala, nakon što je Theophile-Catherine igrao rukom u 44. minuti s jedanaest metara je precizan bio Gerard Moreno. No, na samom početku susreta Dinamo je, barem se tako čini, zakinut za penal

Bilo je to u 11. minuti susreta, Dinamo je imao korner, u šesnaestercu Villarreala je bila poprilična gužva. Lovro Majer sjajno je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu na kojoj su u tom trenutku od 'modrih' igrača bili Iyayi Atiemwen i Kevin Theophile-Catherine.

Lopta je 'pogodila' Atiemwena, Nigerijac je pucao glavom, ali njegova je lopta 'zapela' na putu prema golu! I tu nastaje veliki problem jer se na snimci ne vidi najbolje, a dojam je kako je u ovoj akciji Dinamo zakinut za čisti jedanaesterac!

Naime, Atiemwen je pucao glavom, a ispred njega su se našli Dani Parejo i Capoue. Loptu je blokirao Dani Parejo i izbio u novi korner, ali dojam je kako je to učinio - rukom! Ili ga je možda pogodila u tijelo? Hm, teško je prosuditi.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Dinamo - Villarreal, sporna situacija iz 11. minute, je li bio penal za Dinamo? Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Problem? Čini se kako je njegov potez prošao potpuno nezapaženo - igrači Dinama nisu reagirali, držali su se za glavu u očaju zbog propuštene prilike, glavni sudac Daniel Siebert ništa nije vidio, a ni VAR soba se nije oglasila. I tako, pojeo vuk magare, reklo bi se...

Samo pola sata kasnije taj isti sudac Siebert nije imao takvih problema, u suradnji s VAR sobom dosudio je jedanaesterac za Villarreal nakon što je Gerard Moreno iz blizine pogodio u ruku Theophile-Catherinea. Rezultat te akcije vam je već poznat, Moreno je zabio za pobjedu Villarreala 1:0, a mi se i dalje pitamo je li ono u 11. minuti bio jedanaesterac za Dinamo? Što Vi mislite?