ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Što je Dinamu Oršić, Hajduku je Livaja. Zabio je tri komada za uvjerljivu pobjedu Bilih protiv Hrvatskog Dragovoljca

19.02.2022 u 17:04

U susretu 24. kola HT Prve lige Hajduk je na gostovanju pobijedio Hrvatski dragovoljac sa 3:0, a sva tri gola zabio je Marko Livaja stigavši do brojke od 21 gola ove sezone.

Livaja je prva dva gola zabio s bijele točke (32, 74), a trećeg u 79. minuti iz igre.

Četvrta je to uzastopna pobjeda Hajduka u nastavku sezone, pri čemu treća gostujuća. Splićani su slavili kod Šibenika (3:1) i Gorice (4:0), a zatim u posljednjem kolu pobijedili Slaven Belupo na Poljudu sa 3:1.

Bila je to i treća pobjeda Hajduka u međusobnim susretima ove sezone. Najprije su Bijeli u kolovozu u Kranjčevićevoj pobijedili s minimalnih 1:0, zatim u studenom na Poljudu rezultatom 2:0, da bi danas slavili sa 3:0.

Prvu izglednu priliku Hajduk je imao u 17. minuti kada je Marko Livaja gurnuo za Davida Čolinu kojega su u zadnji tren zatvorili braniči Dragovoljca. U 21. minuti Čolina je pucao, no Zvonimir Šubarić je bio spreman.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Gosti su poveli u 32. minuti. Čolina je centrirao, Ivan Smolčić je igrao rukom, a sudac Dario Bel pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran pogodivši za 1:0.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

U 72. minuti gosti su dobili novi kazneni udarac. Josip Vuković je uposlio Daria Melnjaka kojeg je srušio Filip Brut. Bel je odmah pokazao na bijelu točku, a njegova odluka je ostala ista i nakon provjere VAR-a. Livaja je još jednom bio siguran sa jedanaest metara.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sjajnu predstavu Livaja je u 79. minuti okrunio i trećim golom na utakmici. Stipe Biuk je asistirao, a Livaja lijepo pogodio za "hat-trick" i uvjerljivo vodstvo gostiju.

Hajduk je ovo pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto sa 47 bodova, dva manje od Dinama koji ima i dvije utakmice manje. Kasnije se još sastaju Istra 1961 i Osijek koji je treći sa 46 bodova.

• +27
HT Prva liga: Hrvatski Dragovoljac - Hajduk, 19.2.2022. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX