GOLIJADA U KOPRIVNICI

[VIDEO/FOTO] Slaven Belupo šokirao Dinamo u drugoj minuti, a onda je uslijedio preokret i 'Modri' su do vrha napunili mrežu domaćina

23.07.2022 u 23:09

U susretu 2. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 5:1, premda je domaćin poveo već u drugoj minuti susreta

Premda je već u prvoj minuti gubio sa 0:1, hrvatski prvak je u nastavku deklasirao Slaven Belupo postigavši pet golova. No, pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija.

Počelo je šokantno za 'Modre'. Mišić je u 32. sekundi neopreznim startom oborio Caimacova i sudac Patrik Kolarić je pokazao na bijelu točku. Udarac je izveo Mario Marina, Dominik Livaković je obranio, ali je Marina pospremio odbijanac za vodstvo domaćina.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Odgovor gostiju je bio silovit. Dinamo je u razmaku od sedme do 19. minute zabio tri gola i usmjerio utakmicu na svoju stranu.

Izjednačio je Martin Baturina u sedmoj minuti nakon što je Drmić lijepo prebacio obranu Slavena. Desetka 'Modrih' je lažnjakom prevario Marinu i pogodio suprotni kut. Pogodak je isprva poništen zbog zaleđa, ali je VAR utvrdio da je Baturina bio u dozvoljenoj poziciji.

Izvor: Pixsell / Autor: Croatel/MAX Sport

Dinamo je okrenuo rezultat u 15. minuti, Menalo je ubacio s desne strane, a Mislav Oršić glavom pogodio za 2:1.

Četiri minute kasnije među strijelce se upisao i Drmić.

Dinamo je do konca poluvremena mogao zabiti još pokoji gol, ali je Ivan Sušak imao nekoliko zapaženih obrana. U 41. minuti je Menalo pogodio vratnicu.

U nastavku susreta Dinamo je nastavio dominirati, u 73. minuti je Mišić nakon kornera glavom pogodio za 4:1.

Izvor: Pixsell / Autor: Croatel/MAX sport

Konačnih 5:1 postavio je Špikić u 90. minuti. U drugom poluvremenu vratnicu je pogodio i Oršić.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.