ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Novi domaći kiks Rijeke; Istra je na Rujevici uspjela 'otkinuti' važan bod i tako napokon prekinula niz od pet poraza

14.02.2021 u 17:20

U posljednjem susretu 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Istra 1961 na Rujevici su odigrali 1:1

Rijeka je ovim rezultatom nastavila krizu rezultata upisavši samo jednu pobjedu u posljednjih pet kola, dok su gosti iz Pule osvojili prvi bod nakon pet uzastopnih poraza i to pod vodstvom novog trenera Danijela Jumića koji je prije tri dana naslijedi Fausta Budicina.

Kakva je bila utakmica na Rujevici? Pa, recimo to ovako - oba gola su pala u prvih sedam minuta susreta...

Gržan je šokirao uspavanu Rijeku već u 5. minuti utakmice. Nakon sjajne akcije gostiju izbio je 'jedan na jedan' ispred Nevistića i lijepo zabio.

Međutim, vrlo brzo je stigao odgovor domaćina. Samo dvije minute kasnije Rijeka je izjednačila, a gol je postigao Murić naciljavši prizemnom loptom suprotni kut.

Kako je započelo, 'zamirisalo' je na golijadu. Istina, do kraja je bilo uzbudljivo na obje strane terena, ali bez golova.

U 11. minuti Istra je zabila i drugi gol, Gržan je asisitrao Lončaru koji je s pet metara zabio za novo vodstvo. Međutim, nakon asistencije VAR-a taj je gol poništen jer je Gržan u začetku akcije igrao rukom.

U 26. minuti domaćin je mogao do vodstva, no Andrijašević je pucao preko gola.

U 71. minuti sjajnu priliku imao je i Arsenić, ali je i on promašio. Samo minutu kasnije Andrijašević je pucao iz velike blizine nakon kornera, ali nije bio precizan.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +9
NK Rijeka - NK Istra 1961, HT Prva liga, 14.2.2021. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Gosti su najbolju priliku u nastavku imali u 80. minuti, kada je Blagojević dobio 'rolicu' na 16 metara, ali je loše pucao, prebacio je cijeli gol.

Rijeka je i dalje četvrta s 31 bodom, dok je Istra na začelju s 14 bodova, četiri manje od Lokomotive.

Na vrhu ljestvice je Dinamo s 48 bodova, tri više od Osijeka.

Hajduk-Slaven Belupo17:05