HT PRVA LIGA - 28. kolo

[VIDEO/FOTO] Kristijan Lovrić prvijencem načeo žilave Šibenčane, a onda je krenula Osijekova serija

20.03.2022 u 19:02

U posljednjoj utakmici 28. kola HT Prve lige Osijek je na Šubićevcu svladao Šibenik s uvjerljivih 3:0. Pobjeda gostiju mogla je biti i izraženija, no golman Rogić u prvom je poluvremenu radio čuda. Osijek se opet bodovno izjednačio s Dinamom na vrhu tablice

Momčad Nenada Bjelice potpuno je zasluženo došla do pobjede u Šibeniku, a ona je mogla biti i uvjerljivija da u prvom poluvremenu domaći vratar Lovre Rogić nije činio čuda, odnosno da su Osječani bili malo precizniji.

Tako je Rogić u 22. minuti zaustavio pokušaj glavom Ramona Miereza, a samo minutu poslije Laszlo Kleinheisler je s pet metara prebacio vrata.

Uz dvije prijetnje Antonija Marina pred osječkim vratima, u 25. i 27. minuti, Rogić je opet bio zaposlen u 31. minuti kad je Darko Nejašmić precizno i snažna pucao iz daljine. U 37. minuti ponovno je u prilici Kleinheisler, a kad je svladao Rogića loptu je zaustavila vratnica. Minutu poslije Rogić brani Lovrićev udarac, a iz odbijanca Kleinheisler još jednom pogađa okvir gola.

Sve ono što su promašili u prvom poluvremenu igrači Osijeka su naplatili u drugom dijelu. U 54. minuti Kristijan Lovrić je postigao svoj osmi pogodak u ovoj sezoni, ali prvi otkako je crveni dres Gorice zamijenio onim osječkim plavo-bijelim.

Akcija Osječana išla je po lijevoj strani, gdje je Nejašmić proigrao Leovca, a ovaj povratnom loptom na rubu kaznenog prostora uposlio Lovrića koji iz poluvoleja loptu šalje u mrežu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel

Od tog trenutka domaća se obrana sve teže nosila s iskušenjima i napadima koji su dolazili u valovima. Drugi put je lopta u šibenskoj mreži završila u 70. minuti.

Nakon udarca iz kuta na prvoj je vratnici najviši bio osječki kapetan Mile Škorić koji je proslijedio loptu u srce peterca, gdje je Antonio Marin pokušao izmaknuti nogu, ali je pritom proslijedio loptu petom u svoju mrežu.

Osam minuta poslije pao je i treći pogodak. Akcija Osijeka išla je po desnoj strani, s koje je Alen Grgić ubacio na suprotnu vratnicu, a Mihret Topčagić bio najviši u skoku te po treći put svladao Rogića.

Isti je igrač mrežu zatresao i u 81. minuti, ali je njegovom pogotku prethodilo zaleđe Žapera koji je proslijedio loptu do dodavača Bohara.

Utakmicu na Šubićevcu sudio je Splićanin Duje Strukan.