eredivisie

[VIDEO] Ajax dva puta lovio prednost najvećeg suparnika i upisao pobjedu u De Klassiekeru; Tadić zabio rijetko viđenu golčinu

20.03.2022 u 17:10

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Ajax je pobijedio Feyenoord sa 3:2 osvojivši važne bodove u borbi za naslov prvaka.

Ajax je stigao do pobjede premda su gosti vodili 1:0 i 2:1.

Feyenoord je poveo već u osmoj minuti golom Luisa Sinisterre, a izjednačio je Sebastien Haller u 24. minuti. Međutim, samo četiri minute kasnije Guus Til je zabio i drugi pogodak za momčad iz Rotterdama.

Ipak, Ajax je u posljednjih 12 minuta susreta uspio okrenuti rezultat. Dušan Tadić je prekrasnim golom kojeg možete vidjeti OVDJE izjednačio u 78. minuti, a slavlje Kopljanicima donio je Anthony u 86. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Anthony je zaradio crveni karton.

Ajax sada ima 66 bodova, pet više od PSV Eindhovena koji ima i utakmicu manje. Feyenoord je treći sa 55 bodova, dok Twente na četvrtoj poziciji ima 54 boda.