GOLIJADA

[VIDEO/FOTO] Kakva utakmica i preokret Osijeka u Varaždinu za vrh HT Prve lige; domaćin imao veliku prednost, a ostao bez svega

U susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je velikim preokretom kao gost svladao Varaždin sa 3:2 (0:2)

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je bolju igru okrunio golovima Pece (15) i Herrere (21), no nastavak je protekao u dominaciji Osijeka koji je preko Miereza (52-11m, 79) i Santinija (68) stigao do tri boda.

Varaždin je do vodstva stigao u 15. minuti kada se desni branič Čelić priključio napadu te uputio odličan ubačaj kojega je Peco visokim skokom s pet metara proslijedio u mrežu.

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Samo šest minuta potom Peco je probio lijevi bok i povratnom loptom uposlio svog partnera u napadu Herreru koji je snažnim udarcem povisio na 2:0.

Trener Osijeka Bjelica odmah na početku drugog poluvremena u igru je uveo bivšeg reprezentativnog napadača Santinija, a ovaj mu se u svom debiju za novi klub odužio izborenim kaznenim udarcem i pogotkom.

Odmah u 50. minuti branič Varaždina Grgec morao se poslužiti rukama kako bi onemogućio Santinija da mu pobjegne pa je sudac Pečarić pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je najbolji strijelac lige Mierez.

Samo dvije minute nakon smanjenja zaostatka Osijek je mogao poravnati. Bočkaj je udarcem s distance pogodio gredu, a Bohar je odbijenu loptu glavom s pet metara poslao pored vratnice.

Ipak, taj promašaj nije imao utjecaja na konačni rezultat, gosti su nastavili s napadima te u 68. minuti stigli do poravnanja. Jurčević je uputio dobar centaršut iz trka, a Santini je u padu glavom pogodio za 2:2.

Konačni preokret uslijedio je u 79. minuti, nakon ubačaja iz kuta lopta je stigla do kapetana Osijeka Škorića koji je vratio loptu u kazneni prostor gdje je Mierez bio najviši u skoku te sa 10-ak metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Horkaša.

Osijek je ovom pobjedom izbio na vrh ljestvice sa 51 bodom tri više uz dvije utakmice više od drugog Dinama, dok je Varaždin ostao sedmi sa 22 boda.