kutak za sporni trenutak

[VIDEO/FOTO] Hajduku su u Puli nakon VAR intervencije poništena čak dva gola; pogledajte te sporne situacije

29.01.2023 u 19:35

Istra 1961 je u posljednjoj utakmici 19. kola SuperSport HNL-a senzacionalno svladala Hajduk 3:0. Golove za pobjedu Istre zabili su Ante Erceg (29, 65) i Einar Galilea (53), no utakmicu su obilježila i dva poništena gola Hajduka

U samoj završnici prvog poluvremena Hajduku su u razmaku od samo šest minuta poništena dva gola, oba nakon intervencije iz VAR sobe.

Prvi je Melnjak u 36. minuti glavom u gol Istre pospremio odbijanac od grede nakon udarca Mlakara. Ali...

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX sport

Pregledom snimke ustanovljeno je kako je netko od igrača Hajduka bio u zaleđu u začetku akcije, odnosno prilikom Krovinovićeva ubačaja iz slobodnog udarca u kazneni prostor te je taj gol poništen.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Šest minuta kasnije Borevković je zabio nakon lošeg i neuspješnog istrčavanja golmana Istre Majkića. Krovinović je ubacio, Majkić 'zaplivao' u pokušaju "boksanja" lopte. No, pogodio je igrača Hajduka od kojeg se lopta odbila na nogu Borevkovića koji je ostao u zaleđu. I taj je gol - poništen.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

NK Istra 1961 - NK Hajduk 3:0, SuperSport HNL, 29.1.2023. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport