HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Hajduk srušio Dinamo! Pogledajte sjajni gol kojim je Nikola Kalinić presudio 'modrima' na Poljudu

20.04.2022 u 21:18

U zaostaloj utakmici 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Dinamo 1:0. Najveći derbi hrvatskog nogometa nije ispunio očekivanja, bila je to 'rovovska bitka' s puno nervoze i prekršaja na obje strane, a pobjednički gol zabio je Nikola Kalinić u 63. minuti derbija

Prvo poluvrijeme trajalo je čak 55 minuta zbog brojnih prekida uzrokovanih prvenstveno sudarima glavama igrača uslijed velike borbenosti, ali bez ijedne izrazite prilike za gol si jedne strane.

Najduži prekid dogodio se nakon sudara glavama Melnjaka i Lauritsena u domaćem kaznenom prostoru sredinom prvog poluvremena. Nakon poduže stanke oba igrača nastavila su utakmicu s povezima oko glave, ali Melnjak je ipak ubrzo morao biti zamijenjen. Zbog ozljeda glave pomoć se morala ukazivati i Ademiju te Emreliju, ali i ta dva gostujuća igrača mogla su nastaviti susret.

Drugo poluvrijeme ipak je donijelo kvalitetniji nogomet, a prvu izglednu priliku imao je Dinamo u 58. minuti. Petković je dobro ubacio s lijeve strane, ali udarac glavom Emrelija bio je preslab pa je Lovre Kalinić lako pokupio tu loptu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +53
Hajduk - Dinamo, HT Prva liga, 20.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Paun Paunovic / CROPIX

Hajduk, koji je i u prvom poluvremenu imao inicijativu, Livakoviću je nastojao zaprijetiti isključivo preko centaršutova, stigao je do prednosti u 63. minuti.

Vuković je lijepo uposlio Nikolu Kalinića u gostujućem šesnaestercu, uslijedilo je dvostruko proigravanje s Mikanovićem nakon kojega se iskusni napadač izborio za prostor za udarac s nekih dvanaest metara iskosa s desne strane te pogodio suprotni kut iznenađenog Livakovića.

Hajduk - Dinamo 1:0 Nikola Kalinić 63' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon primljenog gola i Dinamo je morao pokazati više inicijative, ali zaprijetio je samo udarcima s distance preko Mišića u 70. i Emrelija u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Lovre Kalinić je u oba navrata bio na visini zadatka.

• +11
Slavlje Hajduka nakon pobjede u derbiju; Hajduk-Dinamo, 20.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao na 62 boda, četiri manje od vodećeg Dinama, a dva manje od drugog Osijeka.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola, a Dinamo očekuju još dva derbija, oba u Zagrebu, u 34. kolu će ugostiti Osijek, a u posljednjem, 36. kolu Hajduk.

Hajduk - Dinamo 1:0, 9. kolo HT Prve lige, 2021/22. (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Hajduk - Dinamo 1:0 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hajduk-Dinamo Zagreb1:0