ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Gorica je u gostima kod Šibenika prekinula niz od dva poraza; Toni Fruk zabio je dva gola za veliko slavlje

01.10.2021 u 20:08

U prvom susretu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice slavili su na Šubićevcu protiv Šibenika 2:1

Gorica je time prekinula kratki negativan niz od dva poraza u HT Prvoj ligi (Osijek, Rijeka) te se učvrstila na petom mjestu ljestvice, dok je Šibenik poražen sedmi put ove sezone i ostao je sedmi.

Dvoboj je počeo napadima Šibenika, a najopasniji po gostujućeg golmana Banića bili su Jakoliš i Marin. No, gosti iz Velike Gorice su vrlo brzo uzvratili i to na majstorski način.

U prošlom kolu Toni Fruk je postigao sjajan gol protiv Rijeke, a sada je režirao novu majstoriju. U 15. minuti je gromovito raspalio s petnaestak metara iskosa te je pogodio bliže rašlje domaćeg gola.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Šibenik - NK Gorica 0:1 Fruk 15' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon primljenog gola Šibenik je nastavio napadati, ali krajem poluvremena novi šok za domaćina. U 41. minuti je ponovno pucao Fruk, a lopta se od Perića odbila u gol.

U drugom poluvremenu nastavila se inicijativa Šibenika koji je nizao šanse i u 66. minuti je napokon smanjio. Ćurić je opalio s 25 metara, a lopta je udarivši od Krizmanića promijenila smjer i zakoprcala se u mreži. Premda je pokušavao, Šibenik do kraja nije uspio uzeti barem bod.

NK Šibenik - NK Gorica 1:2 Ćurić 66' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Gorica je prije ove pobjede izgubila dvije utakmice u dramatičnim završnicama i sudačkim nadoknadama (Osijek 2:3 i Rijeka 3:4). Šibenik je, pak, dobio uvodne tri domaće utakmice u sezoni, ali je onda izgubio dva puta u nizu (Osijek i sada Gorica).

• +6
NK Šibenik - NK Gorica, HT Prva liga, nogomet, 1.10.2021. Izvor: Cropix / Autor: Vladimir Dugandzic / CROPIX

U subotu će igrati Lokomotiva i Slaven Belupo (17 sati) te Istra 1961 i Rijeka (19:05 sati), dok su u nedjelju na rasporedu utakmice Dinamo - Hrvatski dragovoljac (17 sati) i derbi Osijek - Hajduk (19:30 sati).

NK Šibenik - NK Gorica 1:2, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Šibenik - NK Gorica 1:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Šibenik-Gorica1:2