TALIJANSKI STRATEG

[VIDEO, FOTO] Evo kako je trener Napolija Gennaro Gattuso vidio igru Rijeke, a nije ni tajio što sve zamjera svojim zvijezdama

05.11.2020 u 22:22

U trećem kolu Europske lige Napoli je slavio na Rujevici protiv Rijeke 2:1, a ovako je utakmicu vidio trener gostiju Gennaro Gattuso

Prije tri godine Gennaro Gattuso je na Rujevici vodio Milan te se u Italiju vratio s bolnom lekcijom, jer je hrvatska momčad slavila 2:0. Zato je talijanski trener s puno respekta govorio o Rijeci nakon što se s Napolijem vratio na mjesto svoje nesreće.

Za njega je loše počelo, jer je domaćin poveo već u 13. minuti golom Murića, ali osmijeh na lice Talijanu su vratili Demme (43) te autogol Brauta (62).

'Utakmica kakvu smo i očekivali. Rijeka je momčad koja ide okomito prema golu uvijek kada oduzme loptu, a mi smo ponekad bili smiješni u u prvom dijelu. Nema lakih utakmica. Real Sociedad je Rijeku pobijedio golom koji je postignut tek u 93. minuti. Znao sam da će se braniti i čekati kontre, a opet su nas iznenadili u prvih pol sata. Možda smo mislili da smo došli na izlet. Bio sam vrlo bijesan na poluvremenu', rekao je Gattuso te nastavio izlaganje:

'Zadali su nam dosta problema, mogli su nam zabiti i drugi pogodak kod svojeg vodstva. Bilo je utakmica koje smo gubili, ali nismo bili ovako loši, prvi put smo patili na terenu u odnosu na Rijeku.'

• +10
Rijeka - Napoli Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Talijanski stručnjak nije bježao od problema u svojoj svlačionici...

'Moramo nešto promijeniti, ali na psihološkom planu. Nije mi se svidio stav igrača. Nismo bili dovoljno agresivni, ali na kraju se to ipak promijenilo. U prvom dijelu sve je bilo za popravak, ali u drugom smo odigrali kako želim. Diktirali smo tempo, ali smo puno riskirali. Da nismo imali sreće, bilo bi vrlo teško preokrenuti. Predstavu iz drugog poluvremena želim vidjeti tijekom svih 90 minuta u svakoj utakmici. Jednog dana ću dobiti srčani udar zbog ovog.'

Na polovici natjecanja AZ Alkmaar, Napoli i Real Sociedad imaju po šest bodova, dok je Rijeka posljednja bez bodova. Za tri tjedna u četvrtom kolu igrat će Napoli - Rijeka i AZ Alkmaar - Real Sociedad.