22. NASLOV HRVATSKOG PRVAKA

[VIDEO/FOTO] Dinamo 'petardom' počastio Rijeku i potvrdio naslov prvaka; 'modri' su primili gol već u 22. sekundi utakmice, a onda protutnjali Rujevicom uz čak tri autogola domaćih nogometaša

09.05.2021 u 21:21

Nogometaši Dinama po 22. put su postali prvacima Hrvatske pobijedivši u derbiju Rijeku na Rujevici 5:1 čime su tri kola prije kraja Hrvatski Telekom Prve lige drugoplasiranom Osijeku pobjegli na nedostižnih deset bodova prednosti

Fantastičnu su utakmicu za kraj 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici odigrali Rijeka i Dinamo! Da, bio je to derbi u kojem su 'modri' tražili pobjedu kojom bi potvrdili 22. naslov prvaka Hrvatske, a Rijeka bodove u neizvjesnoj borbi za plasman u Europu sljedeće sezone.

I počelo je apsolutnim šokom za Dinamo. Lopta je krenula s centra i nakon samo 22 sekunde igre Rijeka je golom Menala povela 1:0!

NK Rijeka - NK Dinamo 1:0 Menalo 1' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Da, bio je to potpuni šok za Dinamo koji je potom preuzeo inicijativu, ali domaćin se sjajno branio, igralo se praktički na sredini terena. Na izjednačenje je Dinamo čekao do 43. minute. Oršić prošao po lijevoj strani i poslao loptu prema sredini gola, koja se od pete nesretnog Nine Galovića odbila u mrežu.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:2 Mišić 48' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo je iz svlačionice izašao još odlučniji doći do pobjede. U trećoj minuti drugog poluvremena najljepši pogodak na utakmici postigao je Josip Mišić. Primio je loptu na lijevom boku, krenuo prema sredini i s 19 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut za vodstvo Dinama 2:1.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Samo dvije minute poslije još jednim autogolom Dinamo je poveo 3:1. Ivanušec, koji je ušao u drugom poluvremenu, prošao je po desnoj strani, poslao nisku loptu prema sredini, a na krivom se mjestu našao Luka Capan i skrenuo loptu u mrežu za 3:1.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:3 Capan 50' ag Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Rijeka je najbolju priliku za pogodak u drugom dijelu imala u 53. minuti. Livaković je odbio loptu nakon udarca Lepinjice, a prihvatio je Menalo na desetak metara od gola na lijevoj strani. Strijelac prvog pogotka odlučio se za udarac i pogodio gredu.

U 64. minuti Dinamo je došao do tri gola prednosti, a svoj 16. prvenstveni pogodak postigao je Mislav Oršić. Petar Stojanović je uputio oštru loptu u peterac gdje je Dinamov najbolji strijelac podmetnuo nogu i pogodio za 4:1.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:4 Oršić 64' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U 78. minuti je drugi put poništen gol Dinamu. Mario Gavranović je bio strijelac, ali je za jedan korak bio u zaleđu.

U 87. minuti riječki braniči su još jednom bili na krivom mjestu. Luka Ivanušec je sudjelovao i u ovoj akciji, poslao loptu prema sredini, gdje je uklizao Andrija Vukčević u pokušaju da spriječi pogodak, ali je na njegovu nesreću lopta od njegove noge završila u mreži.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:5 Vukčević 88' ag Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo je ovom pobjedom tri kola prije kraja osigurao naslov prvaka Hrvatske, a ovo im je 22. trofej prvaka i četvrti uzastopni.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:5, sažetak utakmice 9.5.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Tako je statistika na kraju utakmice pokazala da su Dinamovi igrači uputili četiri udarca unutar okvira riječkih vrata, a završili dvoboj s pet pogodaka.

• +11
NK Rijeka - NK Dinamo, 33. kolo HT Prve lige, 9.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Dinamo je sa 78 bodova iz 33 utakmice osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka. Osijek je drugi sa 68 bodova, a Gorica treća s 59. Rijeka je četvrta s 52, a Hajduk peti s 51 bodom. Šesti je Šibenik s 35, sedmi Slaven Belupo s 31, a osma Lokomotiva s 29. U najtežem položaju su Varteks s 27 i Istra 1961 koja s 25 bodova drži zadnje mjesto koje vodi u niži rang.

• +7
Proslava titule prvaka Dinama nakon pobjede 5:1 protiv Rijeke Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Utakmicu na Rujevici sudio je Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1:0 Luka Menalo (1'), 1:1 Nino Galović (43'-ag), 1:2 Josip Mišić (48'), 1:3 Luka Capan (50'-ag), 1:4 Mislav Oršić (64'), 1:5 Andrija Vukčević (87'-ag)

Rijeka-Dinamo Zagreb1:5