svi su zaslužni

[VIDEO/FOTO] Trener Dinama Damir Krznar se nakon osvajanja naslova prvaka Hrvatske morao zahvaliti i bjeguncu Zoranu Mamiću...

09.05.2021 u 22:03

Nogometaši Dinama su velikim preokretom u derbiju 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici pobijedili Rijeku čak 5:1 te po 22. put postali prvacima Hrvatske

'Usprkos hladnom tušu u prvoj minuti ono što veseli je da smo bili u fokusu i koncentrirani na zadatke. Brzo smo se vratili i preuzeli kontrolu. I prije izjednačujućeg gola bili smo dobri i u kontroli te vjerovali da možemo', rekao je trener Dinama Damir Krznar odmah po završetku utakmice i nastavio:

'Izuzetno dobra je bila reakcija u drugom poluvremenu, osjetili smo da možemo i dobili hrabrosti. Od Ivanušeca smo dobili što smo očekivali, pojačali se s Ademijem i Jakićem. U zadnje dvije, tri utakmice nismo dobivali tempo svih 90 minuta, ali danas smo uspjeli. Danas smo pobijedili sami sebe.'

Iza Dinama je fantastična sezona koja ipak još nije gotova, 'modre' čeka i finale Kupa...

'Naš put još nije završen. Mi pretendiramo i na Kup, tek onda bi ta sezona bila fantastična, možda i najbolja u zadnjih 50 godina, možda najbolja u povijesti. Želim zahvaliti direktnim proizvođačima igrača, zahvaliti i svih 26, 27 igrača', kazao je Krznar i nastavio:

• +11
NK Rijeka - NK Dinamo, 33. kolo HT Prve lige, 9.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Čestitam stručnom stožeru, Zoranu Mamiću koji je do unatrag par kola bio s nama i praktički trasirao taj put. Onima koji brinu o nama, cijeloj Dinamovoj familiji jer zaista jesmo obitelj. I kada se netko tako trudi onda ga i nagradi.'

Trener Rijeke Goran Tomić nije imao previše razloga za zadovoljstvo. Njegova je momčad povela u 22. sekundi utakmice, a potom primila čak pet golova. Od toga čak tri autogola!

NK Rijeka - NK Dinamo 1:5, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi i osvajanju titule. Apsolutno su bili najbolji tijekom cijele sezone. Prvih pola sata smo dobro izgledali, nakon vodstva 1:0 smo imali par situacija za otići na dva razlike. Dinamo je tada preuzeo kontrolu igre bez nekih prilika, ali ono što me nervira je da iz bilo kakve bezopasne situacije primimo gol. Drugo poluvrijeme su bili bolji i izdominirali nas. Generalno me brine faza obrane gdje protivnik prelako stiže do šanse. A i sami sebi smo zabili tri autogola', kazao je ne baš raspoloženi Tomić i nastavio:

• +7
Proslava titule prvaka Dinama nakon pobjede 5:1 protiv Rijeke Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

'Obranu ne igramo dobro, puno golova primamo. I u tim nekim momentima kad smo kompaktni svaki ubačaj predstavlja opasnost... No, treba gledati s pozitivne strane. U dva mjeseca smo došli da sami o sebi odlučujemo i sve ovisi o nama. Već sutra možemo ići spremati novu utakmicu i uvjeren sam da možemo izboriti Europu.'

NK Rijeka - NK Dinamo 1:5, sažetak utakmice 9.5.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport