španjolska liga

[FOTO] Ivan Rakitić zabio i asistirao za Sevillu, ali Real Madrid je izbjegao poraz autogolom u 94. minuti utakmice

09.05.2021 u 23:24

U derbiju 35. kola Primere Real Madrid i Sevilla su odigrali 2:2, a 'kraljevski klub' se poraza spasio autogolom u 94. minuti utakmice. Ivan Rakitić odigrao je sjajnu utakmicu za Sevillu, prvo je asistirao, a potom i zabio iz penala...

Sevilla je povela u 22. minuti golom Fernanda na asistenciju Ivana Rakitića, a Real je izjednačio u 67. minuti preko Asensia nakon dodavanja Kroosa.

Ivan Rakitić je potom iz penala opet doveo Andalužane u vodstvo u 78. minuti i činilo se da će to biti konačan rezultat. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Hazard je gotovo iz očaja pucao, a loptu je u gol za konačnih 2:2 nes(p)retno skrenuo igrač Seville Carlos.

• +9
Real Madrid - FC Sevilla; španjolska liga, 9.5.2021. Izvor: EPA / Autor: Ballesteros

Luka Modrić je za Real igrao do 66. minute, a Ivan Rakitić za Sevillu do 88. minute.

Ovaj ishod je tri kola prije kraja ostavio Atletico Madrid na vrhu sa 77 bodova, Real Madrid i Barcelona imaju po 75 bodova, a Sevilla je 71.