ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Dinamo je u potpunosti nadigrao Rijeku i zasluženo slavio u derbiju; 'modri' su sada usamljeni na vrhu ljestvice

30.01.2022 u 19:43

Nogometaši Dinama su u derbiju 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru pobijedili Rijeku 2:0 golovima Šutala u 22. minuti i Oršića u 43. minuti. 'Modri' su se tako dodatno učvrstili na vrhu prvenstvene ljestvice

Dinamo je bolje krenuo u derbi te u prvu pravu priliku dolazi već u šestoj minuti utakmice kada je Oršić uposlio Andrića, no on je malo zakasnio na loptu.

No, u 22. minuti Dinamo dolazi u vodstvo, Labrović je najprije obranio udarac Oršića nakon čega je brzo izveden korner. Onda je Labrović obranio i udarac Andrića koji se odbija do Šutala koji zabija iz blizine. Kako je pomoćni sudac sugerirao da se možda radi o zaleđu, nakon provjere VAR-a gol je ipak priznat.

NK Dinamo - NK Rijeka 1:0 Šutalo 22' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo je u naletu i Ademi opet ima priliku u 27. minuti, ali Labrović brani. Ademi je opet zaprijetio golu Rijeke pet minuta kasnije, ali je lopta otišla u korner.

U 43. minuti Dinamo povećava prednost na 2:0, Andrić je ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje je Oršić koji s nekih jedanaest metara zabija drugi gol 'modrih'.

NK Dinamo - NK Rijeka 2:0 Oršić 42' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Rijeka je u prvom poluvremenu imala samo dvije prilike - Murić je 18. minuti gađao ravno u Livakovića, a Čerin je u 35. pucao preko gola.

U drugom poluvremenu Dinamo kreće agresivno od početka, Bočkaj se probio s lijeve strane, ali puca u korner. Nakon toga Dinamo malo smanjuje pritisak, no Rijeka je i dalje bezopasna. U 56. minuti ipak ima priliku, Murić je po desnoj strani pucao prema Drmiću, ali je Theophile-Catherine izbacio loptu u posljednji tren.

Dinamo opet ima priliku u 64. minuti nakon što je golman Rijeke ispucao loptu, ali u Ivanušeca koji je na 20 metara od gola. Ivanušec je ušao u kazneni prostor i gađao, ali je lopta prošla pored gola.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +39
NK Dinamo - NK Rijeka, 21. kolo HT Prve lige, 30.1.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

I na samom kraju Pavičić zabija za Rijeku nakon što je Abass dodao Drmiću, no sudac je sudio zaleđe što je potvrdila i provjera VAR-a.

U sudačkoj nadoknadi Dinamo ima jednu dobru priliku. Bulat je dodao Ivanušecu koji dodaje u petercu Toliću koji pušta loptu. Tu je Bočkaj koji međutim puca visoko preko gola.

NK Dinamo - NK Rijeka 2:0 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo se zahvaljujući ovoj pobjedi odvojio od Rijeke i Osijeka, prvi je s 43 boda, dok Osijek na drugom mjestu i Rijeka na trećem imaju 40. Hajduk je četvrti s 38 bodova. Osijek je jučer izgubio kod kuće od Slavena (1:2), a Hajduk je u gostima pobijedio Šibenik 3:1.

NK Dinamo - NK Rijeka 2:0 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Na Maksimiru pred oko 3.000 gledatelja susret je sudio Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.