ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Lokomotiva je preokretom slomila Hrvatski dragovoljac i napokon prekinula niz od pet utakmica bez pobjede

30.01.2022 u 17:13

Lokomotiva je u utakmici 21. kola Hrvatski telekom Prve lige u Kranjčevićevoj pobijedila Hrvatski dragovoljac 2:1

Lokomotiva je teže nego se očekivalo stigla do pobjede. Gosti su poveli golom Hodže u 22. minuti, no Lokomotiva izjednačava u 45. minuti a strijelac je Dabro. Na 2:1 što je i konačni rezultat podiže u prvoj minuti drugog poluvremena Aliyu.

Od početka utakmice Lokomotiva dominira, no prvu priliku na utakmici ima tek u 19. minuti kada je Cipetić ubacio, a Kulenović pucao glavom, no Šubarić je uhvatio lotu.

U 22. minuti Dragovoljac je šokirao domaćina, akcija je krenula iz kornera, Hodža je pucao i lopta se odbila od jednog igrača Lokomotive i ušla u gol.

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 0:1 (Veldin Hodža, 22) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U sudačkoj nadoknadi Lokomotiva izjednačava i to nakon što je Cokaj ubacio loptu s nekih 25 metara, Dabro je došao na pet metara od gola primio loptu i samo je spremio u mrežu Dragovoljca.

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Marko Dabro, 45) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Nakon odmora u prvoj minuti nastavka Lokomotiva podiže na 2:1. Miličević je ubacio lotu u kazneni prostor, ali je Aliyu koji je bio potpuno sam zabio za 2:1. I u drugom dijelu utakmice Lokomotiva je agresivnija, napada i ima više prilika.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 2:1 Ibrahim 46' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Tako je Kulenović imao dvije prilike najprije u 56. a onda u 61. minuti, no oba je puta pucao preko gola. Dragovoljac imao dobru priliku u 76. minuti kada je Frigan, koji je ušao u igru pet minuta prije toga, imao priliku zapucati, ali je obrana Lokomotive to izbacila.

Dragovoljac ostaje s igračem manje u 88. minuti kada Bašić dobiva drugi žuti karton.

• +18
NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac, HT Prva liga, 30.1.2022. Izvor: Cropix / Autor: Tomislav Kristo / CROPIX

Lokomotiva je do ove utakmica pet kola bila bez pobjede i sada je šesta na ljestvici s 27 bodova. Dragovoljac je pak zadnjih 13 utakmica bez pobjede, a nakon ovog poraza ostao je na zadnjem mjestu na ljestvici sa sedam bodova.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 2:1, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 2:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Pred oko 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj utakmicu je sudio Ivan Bebek iz Rijeke.

Lokomotiva- Hrvatski Dragovoljac 2:1

Strijelci: Dabro 45', Aliyu 46'/ Hodža 22'

Lokomotiva: Nevistić, Aliyu, Dabro ('71 Goričan), Marić, De Haas, Milićević, Cokaj, Pivarić, Stojković ('46 Jakov-Anton Vasilj), Cipetić, Kulenović

Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Jurišić, Galešić, Bašić, Vuliklić, Bristrić ('90 Veljača), Karrica ('70 Frigan), Majstorović, Hodža, Čirjak ('70 Kukoč), Smolčić

Lokomotiva-Hrvatski dragovoljac2:1
Dinamo Zagreb-Rijeka17:30