SLAVLJE 'MODRIH'

[VIDEO/FOTO] Dinamo do pobjede u 89. minuti spektakularnim golom; Gorica je držala neodlučeno, a onda se ukazao spasitelj Mislav Oršić!

Nogometaši Dinama upisali su novu prvenstvenu pobjedu te su na svom stadionu, u dvoboju 23. kola HT Prve lige pobijedili Goricu

Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu. Dinamo je poveo golom Ademija u 55. minuti, ali je Kalik izjednačio deset minuta kasnije. Tih 1:1 je stajalo sve do 89. minute kada je nova tri boda Dinamu osigurao Mislav Oršić svojim devetim prvenstvenim pogotkom u sezoni.

Dinamo je mogao povesti u prvoj minuti susreta, ali je tom prilikom traljavo pred suparničkim vratima reagirao Ademi. Ta je prilika trebala biti najava za nastavak naleta domaće momčadi, no iako je Dinamo diktirao tempo nije nakon toga stavljao suparnika na velike muke u kontinuitetu.

Čak štoviše, Gorica se vremenom počela oslobađati pritiska, a najopasniji igrač bio je Kristijan Lovrić. Nakon dva pomalo sramežljiva pokušaja, u 38. minuti Lovrić je najbolje ugrozio Livakovića, ali je domaći vratar spriječio bilo kakvu neugodnost. Kao i Ademi na početku, tako je i Oršić u 45. minuti morao bolje reagirati, ali i tada je propala šansa vodeće momčadi.

• +20
Dinamo - Gorica, 23. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorisc / CROPIX

Gorica je i u uvodu drugog dijela dobro odolijevala Dinamu, ali je ipak pokleknula u 55. minuti. Bočkaj je uputio centaršut, Ristovski je glavom proslijedio na drugu stativu gdje je dobro reagirao Ademi i bacivši se proslijedio nogom loptu u mrežu.

Dinamo - Gorica 1:0 (Arijan Ademi, 55) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Premda su igrači Dinama nakon pogotka dobili novu energiju deset minuta kasnije uslijedilo je izjednačenje. Zaspala je obrana Dinama, a Anthony Kalik je dobio loptu u prostor i sjajno završio akciju pogotkom u bliži gornji kut za 1:1.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

Do samog kraja nizale su se sjajne šanse Dinama. Pokušao je Bočkaj, dva puta je krajnje opasno zaprijetio Ivanušec. Potom je Franjić promašio s pola metra, a Dinamo je u 89. minuti ipak zabio pogodak za tri boda.

Bočkaj je iz kornera bacio loptu na vrh šesnaesterca gdje ju je dočekao Mislav Oršić i iz prve, poluvolejom, poslao u mrežu. Lopta je na putu prema mreži nekoga dodirnula i promijenila smjer dovoljno da prevari gostujućeg vratara Kotarskog.

Dinamo je time upisao šestu ligašku pobjedu u nizu te ima šest bodova više od Osijeka i Rijeke koji su na drugom i trećem mjestu ljestvice. Gorica je ostala peta.

Dinamu sada slijedi prva utakmica play-offa Europske lige, gostovanje u četvrtak kod Seville.