slavlje na maksimiru

[VIDEO/FOTO] Ante Čačić imao je razloga za zadovoljstvo nakon što je Dinamo 'razmontirao' Hajduk, a onda je otkrio što je igračima rekao na poluvremenu

13.08.2022 u 23:58

Od samog je početka svog mandata na klupi Dinama Ante Čačić na udaru dežurnih kritičara. No, nakon ove velike 4:1 pobjede 'modrih' u derbiju s Hajdukom Čačić je došao 'na štih'...

'Najvažnije je da smo odigrali jako dobru utakmicu. Veseli me što smo u jubilarnom, 100. derbiju ostvarili ovako veliku pobjedu', rekao je trener Dinama Ante Čačić odmah nakon velike pobjede.

No, nije sve izgledalo tako bajno, Hajduk je nakon prvih 45 minuta igre na Maksimiru vodio 1:0...

'Vjerovao sam iako je u prvom poluvremenu rezultat bio negativan. Mi smo u prvih 45 minuta igrali dobro, kao momčad smo imali dobar gard, lopta je dobro išla, bili smo agresivni. Što mi je prolazilo kroz glavu kada smo primili gol? U derbijima uvijek pojedinac može riješiti, ali sam u poluvremenu momcima rekao da možemo preokrenuti i pobijediti i to se dogodilo', otkrio je Čačić i te neizravno obratio dežurnim kritičarima koji su ga proteklih tjedana napadali:

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

'Ovo potvrđuje da igrači vjeruju u ono što radimo i ono što sam već rekao, da ćemo biti najbolji onda kada je to potrebno. Sada je kolovoz i ovakva pobjeda pokazuje dobro stanje u momčadi.'

• +41
Dinamo - Hajduk, 5. kolo SuperSpot HNL-a, 2022/23. Izvor: Cropix / Autor: Marko Todorov

Derbi s Hajdukom Čačić je započeo s Oršićem i Drmićem na klupi...

'Sve rotacije imaju smisla u ovakvoj sezoni. Sad se vidi da one izmjene na poluvremenu protiv Ludogoreca imaju smisla. Izašli su Baturina, Mišić i Ristovski, a danas su oni doprinijeli svojom energijom da dođemo do pobjede', zaključio je trener Dinama Ante Čačić.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.