kadzior zabio gol godine

[VIDEO] Dinamo dugo lomio Goricu pa slavio s dva nevjerojatna pogotka; brine ih jedino Nikola Moro koji je teren napustio šepajući

09.02.2020 u 19:37

Dinamo je s 2:0 pobijedio Goricu u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige

Dinamo je u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige ugostio Goricu. 'Modri' su htjeli novom pojedom u prvenstvu isprati gorak okus poraza i ispadanja iz Kupa od Rijeke prije nekoliko dana. Kako je Dinamo već praktički osigurao naslov prvaka, Nenad Bjelica je napravio kako je i najavio i priliku dao mlađima poput Marija Ćužea i Sandra Kulenovića.

U 4. minuti Petković je sjajnom loptom 's očima' uposlio Gavranovića koji se uspio provući između dvojice braniča Gorice, ali onda je u padu loše pucao i propustio dvoesti Dinamo u vodstvo. Gorica se protiv favoriziranog Dinama nije predavala i još je jednom pokazala da će namučiti i najjače ekipe.

Prijetili su gosti uglavnom preko Kristijana Lovrića koji je nekoliko puta sjajnih slobodnjacima opasno zabrinuo Danijela Zagorca na golu domaćina. Ipak, Lovriću je nedostajalo malo preciznosti.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Oba trenera su se periodično ljutila na suce, ali u 36. minuti Nenad Bjelica je totalno izgubio živce. Njegov sugrađanin iz Osijeka Dario Bel najprije je pustio prednost za Goricu, a onda nakon što su gosti izgbili loptu, odsvirao prekršaj. Ovakva poptuno neregularna odluka je naživcirala Bjelicu koji je inzistirao da mu se objasni po kojem pravilu je ovakav prekršaj regularan, ali ostao je bez objašnjenja. Na njegovu sreću i bez kazne.

Dinamo je dominirao, ali nikako nije uspijevao slomiti otpor Gorice. U 51. minuti se činilo kako će sve krenuti na 'Dinamov mlin'. Joey Suk je potpuno bespotrebno i nesmotreno nagazio Petkovića na sredini terena i zaradio žuti karton. Problem je što mu je to bio drugi na utakmici pa je od 51. minute Gorica ostala s igračem manje.

Ipak, Gorica je nastavila sjajnom igrom pružati jako dobar otpor koji je Dinamo tek u 72. minuti uspio slomiti. Teophile-Catherine je nakon kornera iz prve opalio i pogodio za 1:0, a onda je u 86. minuti točku na i stavio Damian Kadzior jednim od najljepših golova ove sezone.

Kadzior je dočekao odličan ubačaj Moharramija i opalio volej prema golu nemoćnog Kristijana Kahline koji je mogao samo gledati kako mu lopta prolazi u mrežu po drugi put na susretu.

Dinamo je tako upisao nova tri boda i potvrdio svoju dominaciju u domaćem prvenstvu. Ipak, ono što može zabrinuti navijače i Nenada Bjelicu jest ozljeda Nikole More. Moro je nakon jednog duela ostao ležati i držati se za koljeno s bolnim izrazom lica, a koji trenutak kasnije, u 79. minuti je i napustio travnjak.