pirova pobjeda

[VIDEO] Čolak briljirao i utrpao četiri gola Istri, ali Rijeka je na kraju ipak ostala bez kvalifikacija Lige prvaka

25.07.2020 u 23:41

Nogometaši Rijeke na Rujevici su u posljednjem, 36. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pobijedili Istru 4:2, ali to nije bilo dovoljno da izbore kvalifikacije Lige prvaka jer je Lokomotiva slavila u Osijeku. Junak utakmice bio je Antonio Čolak koji je zabio četiri gola (18, 24 35-11m, 54), dok je strijelac za goste iz Pule bio Guzina (60, 78-11m)...

Rijeka je na Rujevici porazila Istru 1961 4:2 i obavila svoj posao. Autoritativno je krenula momčad Rijeke, zaprijetila već u četvrtoj minuti, Lončar je oštro ubacio iz slobodnog udarca, ali Escoval nije dobro reagirao.

U 10. minuti Pavičić je ubacio s lijeve strane, Escoval je probao efektno petom, ali lopta je otišla pored gola.

Rijeka je blizu gola bila u 15. minuti. Čolak je pobjegao obrani Istre, zaobišao golmana i pucao, a Tomaševića je na gol crti lopta pogodila u ruku. VAR se nije oglasio.

Najvažnije da se nogomet vratio. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

I onda je stigao gol u 18. minuti. Braut je ubacio s desne strane, Andrijašević lagano skrenuo loptu koja se odbila od vratnice, natrčao je Čolak i zabio - 1:0!

Istra je pokušala odgovoriti, Gržan je u 19. minuti pokušao s ruba kaznenog prostora, ali udarac je blokiran.

Rijeka je prednost udvostručila u 24. minuti. Pavičić je lijepo ušao u kazneni prostor, petom sjajno ostavio loptu za Čolaka koji je poentirao - 2:0!

Istra je nakon drugog gola Rijeke imala veliku priliku. Gržan je pobjegao po lijevoj strani i pokušao proigrati samog Lisicu na desnoj strani, ali Lepinjica je na vrijeme uklizao i izbio loptu.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Deset minuta kasnije novi problemi za Istru. Močinić je igrao rukom nakon udarca Andrijaševića i Zebec je tu imao lagan posao te je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Čolak i mirno pogodio za hat-trick.

Rijeka je nastavak otvorila akcijom u 52. minuti. Čolak je prebacio za Andrijaševića koji je pokušao glavom, ali udarac s ruba kaznenog prostora otišao je pored gola

Dvije minute kasnije Čolak je došao do četvrtog gola. Štefulj je ubacio s lijeve strane, Andrijašević pucao glavom, a Čolak iz okreta poentirao - 4:0.

Istra 1961 uzvratila je u 60. minuti. Obrana Rijeke zaspala je na trenutak, Guzina poentirao glavom nakon ubačaja Rufatija - 4:1.

U 73. minuti Andrijašević je lijepo pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali golman Istre izvukao je loptu ispod grede

U 78. minuti Guzina je bio siguran s bijele točke. Na intervenciju VAR-a, Zebec je pregledao snimku i dosudio kazneni udarac za Istru. Naime, nakon udarca Rufatija lopta je okrznula Velkovskog u ruku i Zebec je pokazao na penal.

Pitanje pobjednika Rijeka je brzo riješila i potom čekala vijesti iz Osijeka. Međutim, na kraju se na Rujevici nisu mogli previše radovati.

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

• +6
NK Rijeka - NK Istra 1961; HT Prva liga, 25.07.2020. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Junak utakmice bio je Antonio Čolak koji je zabio četiri gola (18, 24 35-11m, 54), dok je strijelac za goste iz Pule bio Guzina (60, 78-11m).

Inter Zaprešić-Hajduk1:4
Osijek-Lokomotiva1:2