TRIJUMF U LONDONU

Vettel konačno postao 'prvak svih prvaka'

22.11.2015 u 11:09

Sebastian Vettel po prvi je put pobijedio u pojedinačnoj konkurenciji spektakla 'Race of Champions' te tako potvrdio svoje vozačke sposobnosti među najboljim vozačima svijeta...

Njemački 28-godišnji vozač šest je puta pobjeđivao u utrci nacija 'Race Of Champions' spektakla, zajedno s Michaelom Schumacherom. No, niti on niti veliki Schumi do ove subote nisu uspjeli odnijeti pobjedu u pojedinačnoj konkurenciji. Ipak, to se promijenilo jer je Vettel slavio u Londonu i tako svojoj impresivnoj karijeri dodao novi trofej.

Podsjetimo, 'Race of Champions' je utrka u kojoj se natječu prvaci i najbolji vozači različitih automobilističkih serija, na improviziranoj kružnoj stazi, u različitim automobilima pripremljenima za ovo natjecanje. Lewisa Hamiltona nije bilo na stazi, niti Nice Rosberga, a Formulu 1 predstavljali su Vettel, Hülkenberg, Massa te budući vozač Renaulta Joylon Palmer.

Vettel je do trijumfa stigao pobjedama protiv bivšeg reli prvaka Petera Solberga pa zatim Nice Hülkenberga i Davida Coultharda, da bi u finalu svladao višestrukog pobjednika utrke '24 sata Le Mansa', Toma Kristensena.

'Sretan sam i ponosan, ovo su natjecanje osvajali mnogi vrhunski vozači. Ja sam pokušavao puno puta i sad sam konačno uspio,' izjavio je Sebastian Vettel koji u Formuli 1 ima tri pobjede s Ferrarijem ove sezone.

Vettel je u dva dana vožnje izgubio samo jedan duel na stazi, no to je bilo dovoljno da ostane bez dvostruke krune. U finalu Kupa nacija njega i Hülkenberga svladali su Englezi Jason Plato i Andy Priaulx, bivši prvaci utrka turističkih automobila.

Spektakl su obilježile i poruke podrške Michaelu Schumacheru, sedmerostrukom F1 prvaku koji se još uvijek bori s teškim ozljedama glave nakon pada na skijanju. 'Race of Champions' Schumi nikad nije propuštao i bez njega ova utrka nije bila ista...