formula 1

Verstappen slavio na posljednjoj utrci sezone, a Mercedes se ipak probio ispred Ferrarija

26.11.2023 u 16:22

Svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je posljednje utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 u Abu Dhabiju, zaključivši tako sezonu s 19 pobjeda u 22 utrke

Trostruki uzastopni svjetski prvak Max Verstappen ove sezone nije slavio na samo tri utrke. U Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu je pobijedio njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Perez, dok je u Singapuru pobijedio Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju.

Verstappen je današnjim trijumfom u Abu Dhabiju stigao i do 54. pobjede u karijeri čime je prestigao Nijemca Sebastiana Vettela na vječnoj listi najboljih trkača. Sada je Verstappen sam na trećem mjestu, a ispred njega su samo Britanac Lewis Hamilton (103) i Nijemac Michael Schumacher (91).

Monegažanin Charles Leclerc (Ferrari) je bio drugi, dok je Britanac George Russell (Mercedes) zauzeo treće mjesto.

• +11
Formula 1, VN Abu Dhabi, 2023. Izvor: EPA / Autor: ALI HAIDER

I prije utrke u Abu Dhabiju sve je bilo riješeno. Verstappen je odavno svjetski prvak s 575 bodova, drugi je Perez s 285 bodova, a treći je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu s 234 boda.

Danas je odlučeno tek drugo mjesto među konstruktorima. Iza uvjerljivo najbolje ekipe Red Bulla (860), Mercedes je na kraju zauzeo drugo mjesto s 409 bodova, sa samo tri boda ispred Ferrarija.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'