EUROBASKET

Velika pobjeda Hrvatske protiv domaćina Slovenaca

08.09.2013 u 23:03

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je treću pobjedu na Europskom prvenstvu, protiv domaćina Slovenije rezultatom 76:74

Tijek utakmice:

Kraj - Hrvatska je pobijedila 76:74 u produžetku!

4', 76:71 - trica Rudeža!
3', 73:71 - trica Lorbeka, koš Dragiča
2', 73:65 - Bogdanović pogađa tricu, Ukić polaganje!
1', 68:65 - Rudež tricom otvara produžetke
Kraj regularnog dijela, 65:65 - Slovenci nisu zabili zadnji napad, Nachbar je promašio tricu, idemo u produžetke
40', 65:65 - Tomić zabija jedno, 20 sekundi do kraja!
40', 64:65 - izgubljena lopta, Murič u kontri zakucava, minuta do kraja
39', 64:63 - Murič pogađa tricu, Bogdanović uzvraća, minuta i pol do kraja!
35', 61:60 - puno igre, malo koševa, Bogdanović nas vraća u vodstvo
31', 58:57 - Šarić pogađa tricu za prvo vodstvo Hrvatske!
Kraj treće četvrtine, 55:57 - Tomić sjajno zabija uz prekršaj i pogađa dodatno, naši su se pred zadnju dionicu vratili u utakmicu
29', 52:57 - odličnu seriju Hrvatske zaokružio je pogotkom uz prekršaj Ukić, ali nije zabio dodatno
27', 45:57 - Žorić i Markota zabijaju, Nachbar odgovara dvicom i tricom za +12
24', 37:50 - jako su krenuli Slovenci u drugom dijelu, Žorić je zaradio namjernu, gubimo 13 razlike
Poluvrijeme, 35:41 - Slokar nam je zabio u zadnjoj sekundi. Naši se dobro drže, ali moraju igrati bolje za pobjedu
19', 35:39 - Zoran Dragič zabija uz prekršaj, ali ne zabija dodatno, uzvraća Tomić
18', 33:37 - tehničku je dobio Repeša jer je reagirao na sudačku odluku da ne sviraju prekršaj na Šariću, odmah smo primili četiri koša
16', 31:32 - Bogdanović zabija iz blizine dvaput zaredom i vraća nas u egal
15', 25:29 - serija naših 6-0, vratili su se u utakmicu
14', 19:29 - još jedna trica Lorbeka, Nachbar zabija bacanje i Slovenci nam bježe
11', 17:25 - velika serije Slovenije, skaču u napadu, dominiraju, Lorbek je zabio tricu
Kraj prve četvrtine, 17:20 - Žorić je zakucao u zadnjim sekundama, Slovenija vodi, ali minimalno
9' - 15:18 - Ukić zabija samo jedno razdoblje nakon razdobolja promašaja na obje strane
6', 12:14 - odličan pogodak Ukića u prodoru, a zatim i Bogdanović zabija osmi koš
5', 8:12 - Goran Dragič pogađa tricu, Bogdanović odmah uzvraća iz blizine
3' 4:7 - dvaput je zabio Bogdanović, ali čvrsti Slovenci predvođeni Dragićem uzvraćaju
1', 0:0 - dvoboj je počeo pred punim dvoranom u Celju

Nakon katastrofe protiv Španjolske i tijesnih pobjeda protiv Gruzije i Poljske, pred Repešinim izabranicima još jedan je veliki izazov. Slovenija ima tri čiste pobjede u dosadašnjem turniru, uključujući i trijumf nad 'furijom' i nošena fanatičnom publikom u Celju tražit će novu potvrdu da spada u krug favorita za osvajanje medalje. Naši bi pak pobjedom došli korak bliže plasmanu u drugi krug, i to s boljim omjerom pobjeda i poraza...