Odluka Izvršnog odbora HNS-a

Važna obavijest za ljubitelje nogometa; sve utakmice do kraja sezone, uključujući i finale Kupa, igraju se bez gledatelja!

  • Autor: V.R.
  • Zadnja izmjena 20.07.2020 12:46
  • Objavljeno 20.07.2020 u 12:36
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza donio je danas odluku o izmjeni propozicija u četiri nedovršena natjecanja HNS-a, prema kojima će se preostale utakmice odigrati bez prisustva gledatelja zbog ponovnog i značajnog povećanja broja zaraženih osoba u Republici Hrvatskoj uslijed epidemije novog koronavirusa.

Sve veći broj zaraženih osoba koronavirusom širom Hrvatske donio je i nove strože mjere o čemu se prioopćenjem oglasio HNS. Podsjetimo, tijekom nedjelje zabilježena su 92 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj ukupno 1207. Ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) Krunoslav Capak najavio je da će se na današnjoj sjednici Nacionalnog stožera civilne zaštite razgovarati o novom ograničenju okupljanja građana, nakon pojave velikog broja oboljelih na svadbama na istoku zemlje.

'Kako je HNS-u zaštita zdravlja igrača i drugih aktera na terenu te gledatelja na prvom mjestu, Izvršni odbor HNS-a donio je odgovornu odluku da se preostale utakmice Hrvatski Telekom Prve lige, 1. Hrvatske nogometne lige za žene, HNK za žene te finale Hrvatskog kupa odigraju bez prisustva gledatelja. Time se želi minimizirati rizik mogućeg širenja virusa na nogometnim utakmicama, a da se pritom navedena natjecanja uspješno privedu svome kraju', piše u priopćenju.

'Propozicije također propisuju da se utakmice moraju organizirati u potpunosti poštujući propisane epidemiološke mjere Stožera civilne zaštite RH i sukladno obveznim uputama Radne skupine HNS-a za pripremu nastavka natjecanja.'

To znači kako će se ključne utakmice u HT Prvoj ligi, koje za drugo mjesto koje donose kvalifikacije za Ligu prvaka, moraju igrati u kazališnoj atmosferi. Tako će derbi Osijek-Lokomotiva proći bez publike, a riječ je o najvažnijoj utakmici sezone za oba kluba.

Naravno, velik je ovo udarac za hrvatski nogomet jer se očekivalo kako će se do finalne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa, koja se igra u subotu 1. kolovoza na stadionu Šubićevac u Šibeniku, stanje sa brojem zaraženih biti puno bolje. Ovako će se utakmica između Lokomotive i Rijeke igrati na sablasno praznom stadionu Šubićevac

Hrvatska 1. liga

Lokomotiva-Gorica1:1
Hajduk-Rijeka2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb35245677
2.Osijek351711762
3.Lokomotiva35188962
4.Rijeka351871061
5.Hajduk351761257
6.Gorica3512121148
7.Slaven Belupo351081738
8.Varaždin35991736
9.Istra 1961355102025
10.Inter Zaprešić35382417

Sljedeće utakmice

25.7.Inter Zaprešić-Hajduk
25.7.Dinamo Zagreb-Varaždin
25.7.Osijek-Lokomotiva
25.7.Rijeka-Istra 1961
25.7.Gorica-Slaven Belupo

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!