liga prvaka

Vaterpolisti Juga uzvratili Marseilleu za poraz, ali jedan gol razlike nije bio dovoljan za skok na tablici

19.04.2022 u 21:53

Vaterpolisti Juga AO u susretu su pretposljednjeg, 13. kola skupine B Lige prvaka kao gosti svladali Marseille sa 13:12 (3:2, 2:0, 3:3, 5:7).

No, usprkos ovoj pobjedi Dubrovčani će natjecanje u skupini okončati na trećem mjestu jer su u prvoj utakmici ovih suparnika ranije u sezoni izgubili na domaćem terenu sa 9:14 pa je Marseille bolji u međusobnom omjeru.

Jug je na poluvremenu vodio sa 5:2, tijekom treće četvrtine tri puta stizao i do četiri gola prednosti (6:2, 7:3, 8:4), odnosno nadomak nadoknađivanju zaostatka iz prvog dvoboja, ali u posljednjih osam minuta domaći je napad 'proradio' te je Marseille stigao i do poravnanja na 10:10, pa i 11:11, ali Jug je ipak na kraju ostvario vrijednu pobjedu.

Loren Fatović i Maro Joković bili su trostruki strijelci za Jug AO, po dva gola su dodali Konstantinos Kakaris i Marko Žuvela, dok su kod Marseillea najefikasniji bili Andrija Prlainović s četiri pogotka te Ante Vukičević i Ugo Croussilat sa po tri gola.

Marseille je drugi na ljestvici sa 33 boda, dok je Jug AO treći sa 30. Na vrhu je Pro Recco sa 36 bodova.