TOPNICI U GORNJEM DOMU

Van Persie spasio Arsenal, Luka opet odličan

16.10.2011 u 19:14

Newcastle i Tottenham odigrali su 2:2 u 8. kolu Engleske lige, pa je klub iz Newcastlea još uvijek bez poraza, dok je Tottenham odigrao prvi remi ove sezone

Predvođen vrlo dobrim Lukom Modrićem, koji je igrao cijelu utakmicu, Tottenham je dvaput vodio pogocima Rafaela van der Waarta (40-pen) i Jermainea Defoea (68), ali je domaćin izvukao bod preko Djembe Ba (48) i Shole Ameobia (86). Londonski klub je sada šesti s 13 bodova, devet manje od lidera Manchester Citya, dok je Newcastle ostao četvrti.

Nogometaši Arsenala slavili su teškom mukom na Emiratesu protiv Sunderlanda s 2:1. Arsenalu je pobjedu donio sjajni pogodak iz slobodnog udarca Robina van Persiea u 82. minuti, a isti je igrač postigao i prvi zgoditak za 'topnike' već u prvoj minuti utakmice. Sunderland je pružio odličan otpor, posebno u prvom dijelu kada su bili daleko bolji i izjednačili zgoditkom Larssona (30). Arsenalu je to tek treća pobjeda u sezoni s 10 bodova su na 10. poziciji. U derbiju Midlandsa West Bromwich Albion je kod kuće svladao Wolverhampton s 2:0 pogocima Chrisa Brunta (8) i Petera Odemwingiea (75).