ulovili priključak za Barcom

Valencia povela protiv Real Madrida, ali 'kraljevi' ju pregazili nakon što joj je VAR poništio gol

19.06.2020 u 00:08

U derbiju 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Valenciju s 3:0 i ponovo se približio vodećoj Barceloni na dva boda zaostatka.

Strijelci su bili Karim Benzema (61, 85) i Marco Asensio (74), dok je hrvatski reprezentativac Luka Modrić za 'Kraljevski klub' odigrao cijeli susret.

Real je bolje otvorio utakmicu, ali su gosti ubrzo uzvratili. U 14. minuti je Rodrigo imao sjajnu priliku, ali je pogodio vratnicu. Pet minuta kasnije Rodrigo je bio precizan i svladao je Courtoisa. Međutim, nakon pregleda snimke sudac Jose Sanchez je poništio pogodak 'šišmiša' zbog zaleđa. U nedozvoljenoj poziciji nije bio strijelac, već Soler od kojeg se lopta odbila do Rodriga.

U 30. minuti je zaprijetio Real preko Carvajala, ali je gostujući vratar Cillessen bio spreman. U završnici prvog dijela pucao je i Hazard, no Nizozemac je upisao osmu obranu u prvom dijelu.

Real je bolju igru u nastavku okrunio vodstvom u 61. minut golom francuskog napadača Karima Benzeme. U akciji je sudjelovao i Luka Modrić sjajno proigravši Edena Hazarda koji je u padu iz prve asistirao Benzemi, a ovaj lijepo zabio za 1:0.

Korak bliže pobjedi 'Kraljevski klub' je stigao u 74. minuti kada je Asensio sjajno pogodio na povratnu loptu Ferlanda Mendyja. Priču je zaključio Benzema pogotkom u 85. minuti. Gosti od 88. minute igrali bez isključenog Lee Hang-Ina.

U prvom susretu večeri Real Sociedad je na gostovanju izgubio od Deportivo Alavesa s 0:2 i polako mu izmiče Liga prvaka.

Pobjedu domaćinu donijeli su Borja Sainz (56) i Martín Aguirregabiria (90+6). Oba sastava su završila utakmicu s igračem manje. U 81. minuti je isključen gostujući branič Joseba Zaldua, dok je tri minute prije kraja susreta 'pocrvenio' i Alavesov veznjak Tomas Pina.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 64 boda, dva više od Real Madrida. Sevilla je treća s 51 bodom, dok Atletico Madrid na četvrtom mjestu ima 49 bodova.

Real Sociedad se pobjedom mogao vratiti na četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka, no sada je peti s 47 bodova koliko ima i Getafe na šestoj poziciji.