NEĆE SE PONOVITI

Urugvaj neće biti svjetski prvak i treći put! Pothvat njihovog reprezentativca protiv Gane podsjetio je na slavnu prošlost, ali...

• D. S.
  • Zadnja izmjena 03.12.2022 15:03
  • Objavljeno 03.12.2022 u 15:01

Urugvajski veznjak Giorgian de Arrascaeta zabio je dva gola Gancima u prvom poluvremenu, a to se u povijesti te reprezentacije dogodilo još dva puta i za njih su oba SP-a završila na najljepši mogući način, ali ne i ovoga puta

Prvi Urugvajac koji je zatresao mrežu dva puta u prvih 45 minuta bio je Juan Peregrino Anselmo koji je to napravio Jugoslaviji 1930. u uvjerljivoj polufinalnoj pobjedi 6:1.

Njegov pothvat ponovio je Oscar Miguez u utakmici s Bolivijom 1950. kada je Urugvaj slavio u skupini sa čak 8:0.

Zanimljivo na oba SP-a Urugvaj je bio svjetski prvak, ali to se neće dogoditi i treći puta. Naime, Urugvaj je dobio Ganu (2:0), ali je ostao bez osmine finala zbog jednog gola 'manjka', jer je Portugal u sudačkoj nadoknadi izgubio od Južne Koreje 2:1 pa su iz te skupine dalje prošli Portugalci i Koreanci.

'Nema sumnje kako smo učinili sve što smo mogli, ali konačni rezultat nije ovisio o nama. Tužni smo jer smo platili visoku cijenu', izjavio je dvostruki strijelac de Arrascaeta