kvalifikacije za SP 2018.

Ukrajinci nakon puno muke 'slomili' Fince

11.06.2017 u 20:37

Ukrajinski nogometaši pobijedili su u susretu I skupine kvalifikacija za SP u Tampereu Finsku 2:1 te ostali u utrci za vodećom Hrvatskom...

Ukrajinci su teškom mukom slavili protiv Finaca, koji su bili bolji u prvom dijelu koje je okončano bez golova.

U 51. minuti Ukrajina je povela golom Jevgenija Konopljanke, koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog. U 72. minuti izjednačio je Joel Pohjanpalo, koji je glavom svladao Pjatova iz odbijanca nakon što je branič gostiju Rakitskij uzdrmao gredu svog gola.

Finsko veselje nije dugo trajalo, u 75. minuti Artem Besjedin je glavom pogodio mrežu domaćih za pobjedu.

U skupini D u Dublinu su Republika Irska i Austrija odigrali 1:1. Gosti su poveli preko Martina Hintereggera (32), a za Irce je izjednačio Jonathan Walters (85).

U drugoj utakmici skupine u Kišinjevu su Moldavija i Gruzija odigrali 2:2 nakon što su domaći do 65. minute vodili 2:0.