BORBENO U ZAPREŠIĆU

U susretu s puno žutih kartona remi Intera i Cibalije

26.04.2017 u 19:58

U drugoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige, koje su bile na rasporedu u srijedu, u Zaprešiću su Inter i Cibalia odigrali 1:1

Bila je to otvorena i borbena utakmica od samog početka i s puno žutih kartona na obje strane te je bilo samo pitanje kada će se zatresti mreža. Uspjelo je to prvo nogometašima Cibalije u 40. minuti kada je jednu brzu kontru realizirao Brekalo koji je ostao sam na lijevoj strani.

Do odmora su gosti mogli i drugi puta šokirati domaćina, ali je Vitaić s pola metra uklizavanjem promašio loptu.

Inter - Cibalia 0:1, Brekalo 40'

Izgleda de je u poluvremenu trener Toplak očitao lekciju svojim igračima, jer su 'žuti' odlučnije ušli u nastavak. To im se isplatilo već u 48. minuti, kada je Puljić postigao svoj 11. pogodak u prvenstvu nakon što je pospremio jedan odbijanac od vratnice iza Matkovića.

Inter - Cibalia 1:1, Puljić 48'

Interove prijetnje su se nastavile, ali kako je vrijeme odmicalo budila se i Cibalia, ipak pogodaka više nije bilo.

Cibalia je tako stigla tek do drugog gostujućeg boda u prvenstvu. Prvi su osvojili još u kolovozu prošle godine u petom kolu sa Splitom. Ovaj remi gostima puno znači u borbi za ostanak, ali i dalje su najbliže ispadanju u drugoligaški rang, jer treba početi pobjeđivati.

Inter - Cibalia, 30. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Tomislav Kristo / CROPIX

Inter je osmi s 25 bodova, a Cibalia zadnja 10. s 13, četiri manje od Splita.

Inter - Cibalia 1:1, 30.kolo 2016./17. (izjave)
Inter-Cibalia 1:1, 30.kolo 2016./17. (sažetak)