HT PREMIJER LIGA

U derbiju hrvatskih momčadi slavne prošlosti, utakmici s puno koševa, Split na Gripama nadigrao Cibonu

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 19.11.2020 22:29
  • Objavljeno 19.11.2020 u 22:28
tportal

Izvor: Cropix / Autor: Bozidar Vukicevic / CROPIX

U dvoboju hrvatskih momčadi slavne prošlosti košarkaši Splita su na Gripama svladali Cibonu sa 96:85 (29-17, 26-21, 20-24, 21-23) u derbiju 11. kola HT Premijer lige

Ilija Đoković je sa 16 koševa bio najbolji strijelac Splićana, reprezentativac Antonio Vranković je ubacio 15 poena uz sedam skokova, a Ivan Perasović i Blaž Mesiček su ubacili svaki po 13 koševa.

U Ciboni su najbolji bili kapetan Roko Prkačin sa 19 koševa i sedam skokova te Filip Bundović sa 17 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Cibona i Zadar sada dijele vrh prvenstvene ljestvice sa osam pobjeda i dva poraza, a Split je treći sa 7-3.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i povela sa 9-2, ali su potom Splićani potpuno zagospodarili parketom i do sredine druge četvrtine došli do 20 koševa prednosti (46:26). Cibona se uspjela oporaviti i na šest minuta prije kraja došla na šest koševa zaostatka (82:76), ali su domaći izdržali i nisu dopustili preokret.

  • +11
  • +8

KK Split - KK Cibona, 11. kolo HT Premijer lige, 2020/21.

Izvor: Cropix / Autor: Bozidar Vukicevic / CROPIX

Košarkaši Gorice ostvarili su uvjerljivu pobjedu 106:86 (28-25, 31-22, 21-18, 26-21) na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek u zaostaloj utakmici 7. kola HT Premijer lige odigranoj u četvrtak u maloj dvorani Gradski vrt.

Momčad Josipa Sesara su do pobjede predvodili Maj Kovačević sa 25 koševa i Marko Baković sa 21 poenom. Za domaćine je Dylan Frye postigao 25 koševa.

Hrvatska 1. liga

Osijek-Gorica86:106
Split-Cibona96:85
Utk.PobIzgKoš-R.
1.Cibona1082+195
2.Zadar1082+167
3.Split1073+59
4.Sonik Puntamika1064-18
5.Osijek1046-63
6.Gorica761+88
7.Zabok945-18
8.Škrljevo945-59
9.Dubrava1028-39
10.Šibenik835-51
11.Alkar927-113
12.Hermes Analitica817-148

Sljedeće utakmice

21.11.Hermes Analitica-Alkar
21.11.Škrljevo-Šibenik
21.11.Zabok-Zadar
22.11.Dubrava-Gorica
22.11.Sonik Puntamika-Osijek
24.11.Gorica-Hermes Analitica