HT PREMIJER LIGA

U derbiju hrvatskih momčadi slavne prošlosti, utakmici s puno koševa, Split na Gripama nadigrao Cibonu

19.11.2020 u 22:28

U dvoboju hrvatskih momčadi slavne prošlosti košarkaši Splita su na Gripama svladali Cibonu sa 96:85 (29-17, 26-21, 20-24, 21-23) u derbiju 11. kola HT Premijer lige

Ilija Đoković je sa 16 koševa bio najbolji strijelac Splićana, reprezentativac Antonio Vranković je ubacio 15 poena uz sedam skokova, a Ivan Perasović i Blaž Mesiček su ubacili svaki po 13 koševa.

U Ciboni su najbolji bili kapetan Roko Prkačin sa 19 koševa i sedam skokova te Filip Bundović sa 17 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Cibona i Zadar sada dijele vrh prvenstvene ljestvice sa osam pobjeda i dva poraza, a Split je treći sa 7-3.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i povela sa 9-2, ali su potom Splićani potpuno zagospodarili parketom i do sredine druge četvrtine došli do 20 koševa prednosti (46:26). Cibona se uspjela oporaviti i na šest minuta prije kraja došla na šest koševa zaostatka (82:76), ali su domaći izdržali i nisu dopustili preokret.

• +11
KK Split - KK Cibona, 11. kolo HT Premijer lige, 2020/21. Izvor: Cropix / Autor: Bozidar Vukicevic / CROPIX

Košarkaši Gorice ostvarili su uvjerljivu pobjedu 106:86 (28-25, 31-22, 21-18, 26-21) na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek u zaostaloj utakmici 7. kola HT Premijer lige odigranoj u četvrtak u maloj dvorani Gradski vrt.

Momčad Josipa Sesara su do pobjede predvodili Maj Kovačević sa 25 koševa i Marko Baković sa 21 poenom. Za domaćine je Dylan Frye postigao 25 koševa.

Osijek-Gorica86:106
Split-Cibona96:85